Jste zde

Stojací lampy (nejen) do obýváku: Jsou skvělé na čtení i klasické svícení

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Nepodceňujte výběr osvětlení! A zvlášť v obývacím pokoji, který je společenskou místností, ve které trávíme snad nejvíce času. Trendem posledních let jsou stojací lampy – a my vám poradíme jak na jejich výběr.

10. 11. 2015

Toho, co si v současné době můžete postavit na podlahu, nebo zavěsit na strop, na stěnu nebo namontovat do nábytku, je skutečně hodně. Stačí zavítat do internetového obchodu www.uni-svitidla.cz.

My jsme se zaměřili především na stojací lampy do obýváku – v moderním provedení s LED zdroji, vhodné ke čtení, i na ty, které můžete kombinovat s dalšími typy osvětlení, včetně lustrů.

Stále populárnější jsou praktické stojací lampy se stmívačem

Stojací lampy se stmívačem jsou stále populárnější. A jejich nabídka je opravdu široká. Vybírejte podle svého vkusu, ale také podle stylu vašeho interiéru a podle kombinace s dalšími svítidly v místnosti. Pro to jsou ideální tvarově neutrální světla. Bát se ale nemusíte ani kombinace více modelových řad.

I osvětlení může být krásné! Přesvědčte se!Zdroj: www.uni-svitidla.cz

Pamatujte ale na to, že lampa, stejně jako lustry do obýváku nesmí oslňovat, to je potom posezení s přáteli nebo s rodinou nepříjemné.

Inspirace? Příroda i geometrie

Inspirujte se přírodou. Lampy a lustry, které připomínají kapky vody nebo květiny, jsou nesmírně zajímavé. Neméně populární jsou v poslední době ale i geometrické tvary a čisté linie. Už díky univerzálnosti provedení, které se hodí i do modernímu stylu obýváku.

Naopak se vyvarujte plastu, přestože ho mnozí designéři doporučují. Na stínidlech je krásné sklo – a to v jakýchkoli formách. Sice si připlatíte, ale prostupnost světla i nelaciný vzhled stojí za to.

Načerpejte inspiraci, co se týká osvětlení.Zdroj: www.uni-svitidla.cz

Vhodné kombinace ke stojací lampě

V ložnici vám pro čtení může skvěle posloužit LED lampa. A skutečně se jedná o mimořádnou kvalitu – dlouhá životnost a hlavně ohromná úspora za elektrickou energii. Ač se vám nechtějí LED žárovky do svítidel za větší obnos kupovat – nakonec se to vrátí. A tak zvažte i lampu do obýváku pořídit s paticemi, které je možné pro LED žárovky použít.

V obýváku to také bude slušet modernímu lustru, který je možné vhodně kombinovat s dalšími svítidly. Spolu s lampou na čtení jsou to ty nejdůležitější prvky v rámci celého pokoje.