Jste zde

S čím vším pomůže kuchyňský robot? Praktický pomocník do domácnosti

kuchyňský robot PR Zdroj: SK / stock.adobe.com
Kolik času trávíte v kuchyni? Věnujete se vaření s vášní a láskou a neustále vymýšlíte, zkoušíte nové recepty, nebo je to pro vás spíše nevyhnutelné zlo?

22. 12. 2023

Ať tak či onak, kuchyňský robot je přístroj, který by měl mít čestné místo na vaší kuchyňské lince. S čím vším vám může pomoci a v jakých situacích na něj nedáte dopustit?

Přinášíme vám přehledný seznam vlastností, kterými moderní přístroje disponují a podělíme se s vámi také o tipy, jak si vybrat ten správný spotřebič podle vašich představ.

Robot vám ušetří čas a ozdobí kuchyň

Multifunkční, estetický, stabilní a s pojistkou proti samovolnému spuštění a přehřátí - všechny tyto vlastnosti lze přiřadit většině kuchyňských robotů. Pokud doma doposud nemáte spolehlivý kuchyňský robot, možná nastal ideální čas na jeho pořízení. Jeho velikost i barvu můžete přizpůsobit dalším prvkům ve vaší kuchyni a samozřejmě ho vybírat s ohledem na jeho vlastnosti. Co byste si přáli, aby váš robot dokázal? Níže vám přinášíme malou inspiraci.

Co vše moderní kuchyňský robot dokáže?

Zajímá-li vás, jaké všechny úkony šikovný kuchyňský robot zvládne, přinášíme vám přehled těch nejvyhledávanějších funkcí.

Mezi ty řadíme:

  • šlehání,
  • hnětení těsta,
  • strouhání,
  • krouhání,
  • mixování,
  • odšťavňování,
  • výrobu těstovin.

Před výběrem je tedy praktické si promyslet, jaké všechny úkony si přejete, aby váš nový kuchyňský pomocník splňoval.

Preferujte kvalitní materiál a větší příkon

Protože od kuchyňského robota je vyžadována spolehlivost a dlouhá životnost, nespokojte se s levnými a nekvalitními materiály a rovnou sáhněte po celokovové verzi. Ta bude nejenom odolnější, ale i stabilnější. Příkon volte raději větší, protože je ukazatelem toho, že robot si poradí s většinou výzev, před které ho postavíte.

Když chcete něco navíc

Máte-li rádi prvotřídní kvalitu a speciální vlastnosti, které vašeho robota přesunou z kolonky běžných kuchyňských spotřebičů do kolonky ultra výkonných a báječných, podívejte se na modely robotů, které mají i něco navíc. Konkrétně se může jednat o funkci pojistky proti náhodnému spuštění. Ta zabrání tomu, aby nedošlo k zapnutí robota v případě, kdy není správně sestaven.

Dále je možné zvolit si model, jenž je možné omývat v myčce. Nevěřili byste tomu, kolik vám tato vlastnost může ušetřit času. Velmi oblíbené jsou také kuchyňské roboty, které mají pojistku proti přehřátí a také protiskluzové prvky, které podpoří jejich stabilitu.

Potěšte se novým kuchyňským spotřebičem, který vám ušetří čas a znatelně uleví od práce. S pomocí moderních robotů můžete hnětat těsto, krájet i strouhat suroviny, odšťavňovat ovoce i zeleninu, vyrábět domácí těstoviny a také si pochutnávat na mixovaných nápojích.