Jste zde

Jak vybrat kuchyňský robot? Velkou roli hrají i jeho rychlosti

kuchyňský robot Zdroj: bigstockphoto.com
Kdo by si rád nepřipravil doma snadnou i tu pracnější dobrotu? Pokud máte mlsný jazýček a chcete dopřát sobě nebo své rodině, víte, jak náročné to může být. Spoustu práci za vás ale může udělat kuchyňský robot. Přesvědčte se o tom!

16. 3. 2020

Kuchyňský robot, to je prostě vymoženost, o které se našim předkům ani nesnilo. Co by naše babičky daly za to, aby za ně jeden stroj udělal tolik práce, a tak jim ušetřil čas (a možná i nervy)? Kuchyňský robot dnes dokáže šlehat, míchat a hníst těsto, mlít maso, strouhat a krouhat zeleninu, odšťavňovat ovoce a připravovat zdravé nápoje, připravit domácí těstoviny nebo umixovat pyré či lahodné smoothie.

S kuchyňským robotem si snadno připravíte třeba poctivé domácí těstoviny.Zdroj: bigstockphoto.com

Na co si dát pozor při výběru?

K důležitým parametrům, které byste při výběru neměli podcenit, patří:

  • Funkce. Nejdřív si promyslete, na co všechno chcete robot používat. Základem je vytvoření těsta, ale jak jsme nastínili o výš, moderní robot toho dokáže i mnohem víc.
  • Příkon. Čím větší příkon, tím víc toho robot k vaší spokojenosti udělá. Ačkoli se příkon u robotů pohybuje od 300 W výš, lepší je vybírat od 700 W výš. Robot s příkonem kolem 1 200 W zvládne uhníst i hustší těsto.
  • Rychlosti. Počet rychlostí není zanedbatelný. Některé činnosti vyžadují pomalejší práci, jiné naopak rychlejší. Čím víc rychlostí, tím přesnější a lepší výsledky.
  • Materiál. Barva je fajn, ale materiál je důležitější. Vybírejte z těch kvalitnějších – celokovový hnětač je odolnější než plastový. Mísy zase bývají vyráběny z plastu, skla nebo nerezu. I tady platí, že plast se opotřebuje nejdřív.
  • Hmotnost a objem. Pokud už nemáte v kuchyni místa nazbyt, určitě se dívejte i na to, jaký objem má mísa a kolik robot váží, tedy co vás čeká, když ho budete chtít uklízet a přenášet. Nejpoužívanější mísy mají objem kolem 5 litrů.
  • Barva. Ano, ti, kterým velmi záleží na vzhledu pomocníka, už se dočkali. Na barvě taky záleží. Nikdo nechce do kuchyně robot, který by v místnosti působil jako pěst na oko, zvlášť pokud máte tolik místa, že ho nebudete muset po každém použití uklízet.

A je tu ještě pár věcí, kterými vás může kuchyňský robot překvapit. Jde například o pojistku proti přehřátí, díky které se mixér automaticky vypne, aby nedošlo k nehodě, nebo pojistku proti spuštění pro situace, kdy nejsou všechny díly na svém místě. Určitě oceníte i možnost omývat části robotu v myčce nádobí a taky protiskluzové prvky, díky kterým bude robot zůstávat na svém místě i během pracovního procesu.

Nabídka je široká. Vyberte si kuchyňský robot, který vám udělá skutečnou radost!