Jste zde

S bolestí hlavy zatočí babské rady: Zkuste obklad z tvarohu nebo citron

babské rady na bolest hlavy Zdroj: Bigstockphoto
Věděli jste, že bolest hlavy můžete zvládnout i bez léků? A někdy pomohou i opravdové maličkosti. Pojďte s námi vyzkoušet generacemi osvědčené metody, které jsou nejen šetrnější, ale mnohdy i účinnější.

17. 7. 2022

Je vaší první volbou při bolestech hlavy prášek? Pak zpozorněte! Častým užíváním léků na bolest hlavy zatěžujete svá játra, střeva a žaludek. Vyzkoušejte s námi tradiční i méně tradiční metody, která vám pomohou zbavit se nepříjemné bolesti hlavy.

Dopřejte si odpočinek, doplňte tekutiny, vsaďte na sílu bylinek, vyzkoušejte masáž nebo zázračnou sílu tvarohu či jablečného moštu.

bigstock-212779354.jpg

plátky citronu
Zdroj: 
Bigstockphoto
Až vás začne bolet hlava, zkuste si potírat spánky citronem. Určitě budete překvapeni z jeho rychlého účinku.

Bolest hlavy může mít mnoho podob, a ještě více příčin. Důvodem může být stres, nedostatečný pitný režim, změna počasí, špatné držení těla, nástup nemoci, ale i vlasy utažené v culíku či některé druhy potravin. Věděli jste, že spouštěčem bolesti hlavy jsou některé druhy sýrů a masa, ale i banány či ananas?

Poznejte příčinu a zbavte se bolesti hlavy

Nejčastější příčinou bolesti hlavy je nedostatečný pitný režim. Zdravý dospělý člověk by měl vypít jeden litr tekutin na každých 30 kilo své hmotnosti! Pokud vypijete mnohem méně, je důležité tekutiny doplnit. Vypijte sklenici vody s pár kapkami citronu nebo si uvařte čaj z čerstvých borůvek či ibišku.

Velmi často jsou bolesti hlavy spojeny i s krční páteří. Spouštěčem může být špatný postoj, sedavé zaměstnání i stereotypní pohyb. Při sedavé práci se projděte, protáhněte a dbejte na to, abyste správně seděli. Do místnosti pusťte čerstvý vzduch.

bigstock-aromatherapy-64808428.jpg

aromaterapie máta
Zdroj: 
Bigstockphoto
Bolí vás hlava? Zapalte si aromalampu s pár kapkami mátového oleje.

Zázračné bylinky

Bolest hlavy může být také předzvěstí nastupující nemoci. Zbavit se jí nebo ji alespoň zmírnit pomohou některé bylinky. Zkuste čaj z bazalky, tymiánu, majoránky, mateřídoušky, meduňky nebo heřmánku. Výrazně uleví i obklady.

Použití obkladů při bolestech hlavy je mnohdy účinnější než prášky. Aplikovat můžete studené nebo teplé obklady či obklady, které obsahují byliny. Velmi prospěšnou bylinkou je například máta a její typická mentolová vůně.

Zázračné účinky má i květ černého bezu namočený v octě nebo šátek namočený v jablečném moštu. Naše babičky zase sází na sílu obkladu z tvarohu a najemno nakrájené cibule.

Zatočit s bolestí hlavy pomůže i správně aplikovaný Priessnitzový zábal.

bigstock-woman-tying-hair-in-ponytail-g-203276170.jpg

žena s bolestí hlavy
Zdroj: 
Bigstockphoto
Příčinou bolesti hlavy může být i silně utažený culík nebo příliš těsná čelenka či pokrývka hlavy.

Ulevit od bolesti pomohou i plátky brambor nebo plátky salátové okurky. Pár milimetrů silná kolečka přiložte na čelo a na spánky.

Velmi častým důvodem bolesti hlavy je také používání parfémů, osvěžovačů vzduchu, voňavých pracích prostředků či zapalování velmi aromatických svíček. V místnosti udržujte čistý vzduch, pravidelně větrejte, kupujte si opravdu kvalitní svíčky a vyrobte si osvěžovač vzduchu, který bude bez chemie a nebezpečných látek.

Zobejte oříšky!

Účinným lékem na bolest hlavy je také konzumace oříšků a různých semínek. Obsahují totiž magnézium, jehož nedostatek v organismu může být příčinou bolesti hlavy. Opravdu vydatným zdrojem minerálních látek jsou například mandle.

Zdroje:

  • https://www.mojezdravi.cz/novinky/bolest-hlavy-bez-leku-nejlepsi-bylinky-a-babske-rady-5495.html
  • https://www.benu.cz/co-na-bolest-hlavy-a-migrenu
  • https://zena.aktualne.cz/zdravi/jak-se-zbavit-bolesti-hlavy-uz-za-5-minut/r~i:article:797926/
  • https://eshop.alfafit.cz/clanek/10-tipu-proti-bolesti-hlavy-aneb-proc-nas-boli-hlava/
  • https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi/146222/domaci-rady-ktere-vas-zbavi-bolesti-hlavy.html