Jste zde

Pokojovky podle zvěrokruhu: Berana potěšíte kaktusem, lva krásným květem

květiny v květináči Zdroj: Bigstockphoto
Dejte při výběru pokojových rostlin na hvězdy! Víme, jaká pokojovka osloví vaši povahu a bez problémů zvládne i vaši péči.

9. 4. 2022

Pokojové rostliny hrají v interiéru důležitou roli. Čistí a zvlhčují vzduch, dovedou snížit pocit stresu i úzkosti a zútulní každou domácnost. Které pokojovky ale vybrat, když vám většinou nepřežijí déle než pár měsíců? Zkuste naslouchat hvězdám a vyberte si pokojovou rostlinu podle vašeho znamení zvěrokruhu

Beran

Lidé narození ve znamení Berana jsou silní, nezávislí, odvážní a plní energie, která jim pomáhá dosáhnout vytyčených cílů. Do všeho se vrhají po hlavě a při pěstování rostlin si nepřipouští neúspěch.

Na pravidelnou péči o své zelené kamarády však velmi často zapomínají a mnoho věcí nedotáhnou do konce, neboť žijí v neustálém spěchu. Ideálními pokojovými rostlinami jsou proto odolné kaktusy, které jsou nenáročné na pěstování a většina z nich odpustí i zanedbání pravidelné péče. 

bigstock-house-plants-display-indoor-p-409992835.jpg

pokojovky na stole
Zdroj: 
Bigstockphoto
Věděli jste, že vaše datum narození může ovlivnit vaši péči o pokojové rostliny?

Býk

Zrozenci Býka jsou klidní, vyrovnaní a v jejich domácnosti obvykle naleznete spoustu pokojových rostlin, neboť bez nich nechtějí žít. Bez problémů zvládnou péči o všechny pokojovky, nicméně raději se obklopují rostlinami, které jsou vzácné a drahé nebo dokážou do domu přinést štěstí a hojnost. 

Blíženci 

Blíženci jsou velcí snílci a velmi rádi se obklopují spoustou pokojových rostlin. Jejich péči však nevěnují tolik pozornosti, kolik by si rostliny zasloužily. Vhodné jsou proto pokojovky, které jsou natolik nenáročné, že přežijí i drobné pěstitelské přešlapy, nebo rostliny, které se dokážou přizpůsobit. Typickým zástupcem je třeba filodendron, který okouzlí nejen krásou svých listů, ale i schopností přizpůsobit se temnějším koutům místnosti. 

Rak

Raci jsou velmi citliví, soucitní a starostliví. Rádi se starají o druhé a o svých blízkých si pamatují každý detail. Což se podepisuje i na jejich vztahu k pokojovým rostlinám, kterým velmi rádi dopřejí vše, co zrovna potřebují. Velmi rádi také zušlechťují svůj domov, touží po pohodlí, pocitu bezpečí, štěstí a dobré finanční situaci, ke které může přispět třeba tlustice vejčitá. Sukulentní pokojová rostlina, která vnese do každého domova štěstí, prosperitu i bohatství. 

Lev

Lidé narození ve znamení Lva jsou sebevědomí, společensky aktivní a neustále touží být středem pozornosti, což vyžadují i od pokojových rostlin. Touží po rostlině, kterou se mohou pochlubit svým návštěvám, ať už květem, nebo bujným růstem. A přesně takový je kaučukovník! 

bigstock-gardener-woman-transplants-ind-449152327.jpg

zamiokulkis
Zdroj: 
Bigstockphoto
Lidé ve znamení Lva se velmi rádi obklopují luxusními pokojovými rostlinami, které upoutají každou návštěvu.

Panna

Zrozenci ve znamení Panny jsou trpěliví, mají smysl pro detail i pečlivost. Pokojovky milují a bez problémů zvládnou péči o rostliny, které vyžadují náročnější péči. Kromě potěchy oka, však dbají i na to, aby z rostlin měli prospěch. V interiéru tak velmi často objevíte nejen nejrůznější bylinky, ale také spoustu rostlin, které dokáží ze vzduchu odstraňovat nebezpečné látky. 

Váhy

Pro Váhy je důležitá dokonalá harmonie a klid. Všechny bytové doplňky, včetně pokojových rostlin, musí zapadat do celkového konceptu interiéru. Nic nesmí vyčnívat nebo vyvolávat pocit chaosu. Vhodnou volbou je proto pokojová rostlina s nelichotivým názvem tchynin jazyk nebo lilie, jejíž bílé květy symbolizují mír. 

Štír

Lidé ve znamení Štíra jsou velmi emocionální a špatně nesou selhání. Pokojové rostliny by proto měli vybírat s velkou pečlivostí. Rostlina musí přežít větší pěstitelské přešlapy i časté zapomínání. Vhodnou pokojovou rostlinou je tak nejen dračinec, který na nedostatek péče upozorní svěšenými listy, ale také zelenec, který svým rychlým růstem ukojí potřebu úspěchu. 

Střelec

Zrozenci ve znamení Střelce milují dobrodružství a nezaleknou se žádné výzvy. Chtějí se neustále zdokonalovat a ve svém životě se nenechají omezovat. Stejně jako fascinující a velmi robustní monstera

Kozoroh

Kozorozi jsou praktičtí a pro pěstování pokojových rostlin mají cit a přirozené pěstitelské schopnosti. Rostliny milují a dokážou jim dopřát přesně to, co potřebují, aby byly šťastné a spokojené. Do interiéru si však Raci velmi často pořizují spíše rostliny, které nevyžadují tolik péče. Například fíkusy, které zútulní a oživí každý interiér. 

bigstock-stylish-composition-of-home-ga-444425573.jpg

pokojovky co čistí vzduch
Zdroj: 
Bigstockphoto
Panny v domácnosti ocení zejména rostliny, které dokáží vyčistit vzduch. 

Vodnář

Zrozenci ve znamení Vodnáře velmi často dychtí po něčem výstředním. Netouží po klasických a jednoduchých pokojových rostlinách, které by byly proti jejich jedinečnosti. Naopak se rádi obklopují rostlinami, které ukojí jejich touhu po něčem neobvyklém a podpoří jejich zvídavost. A přesně taková je například tilandsie, nádherně kvetoucí begonie nebo tajemná pilea, která zaujme dokonale kulatými listy. 

Ryby

Ryby si potrpí na harmonii a klid. Dokážou být empatičté a rostlinám dopřejí všechno, co potřebují. Při výběru pokojových rostlin nemají vyhraněné preference, přesto raději upřednostňují rostliny s nádhernými květy a příjemnou vůní, které podtrhnou jejich romantickou povahu. V jejich domácnosti tak velmi často objevíte africké fialky, hyacinty nebo orchideje

Zdroje:

  • https://ocko.tv/horoskop-cerven-2020.A200603_110747_ocko-clanky_btur
  • https://horoskopy.blesk.cz/clanek/nove-horoskopy-astroclanky/626720/nejlepsi-pokojova-rostlina-pro-vase-znameni-proc-se-hodi-prave-pro-vas.html
  • https://www.ireceptar.cz/zdravi/rostliny-podle-horoskopu.html
  • https://www.ireceptar.cz/zdravi/pokojovky-podle-horoskopu-30001207.html
  • https://living.iprima.cz/zahrada/pokojove-kvetiny/jaka-pokojova-rostlina-se-hodi-k-vasemu-znameni-kaktus-nebo-treba-tchynin

Související články