Jste zde

Plánujete pořízení dřevoplastové terasy? S čím začít? Pár rad pro začátek

essential terrace Zdroj: Twinson
Mnozí z nás určitě dají na doporučení přátel, když se rozhodují pro investici či koupi, o to spíš, když se jedná o terasu, která se stává součástí domu a dalších pár let ji budeme mít denně na očích.

27. 3. 2021

Díky příteli „internetu“ pak můžeme porovnat různé nabídky cen, možností a designu a vrhneme se na plánování.

1. Je inzerovaná cena konečná?

Nerozhodujte se pouze podle uvedené ceny, která může být mnohdy matoucí. Prvotní inzerovaná nabídka může být cenově značně odlišná od ceny finální. Firmy se snaží zákazníky nalákat, tím, že inzerují cenu za m2 materiálu. Cena však nemusí zahrnovat cenu podkladového roštu nebo spojovacího materiálu. Prkna různých výrobců mají různé šířky, a cena může být uvedena v běžných metrech, takže dopočítat se k ceně za m2 vyžaduje trochu matematiky. Ceny také obvykle nezahrnují montáž.

2. Pokládka terasy

Nejčastější a zároveň nejlevnější je pokládka terasy na beton. Pokud ale chceme pokládat terasu na štěrk, nebo dokonce na hydroizolaci, kde nemůžeme do podkladu kotvit vůbec (střechy a balkony), cena se navýší.

2_montaz_essential_terrace_na_strechu.jpg

montáž essential terrace na strechu
Zdroj: 
Twinson
Pokládka střešní terasy z materiálu Twinson

3. Přesvědčte se osobně, že vybraný materiál je ten správný?

Navštivte vzorkovou prodejnu dodavatele, není nad to vidět „naživo“, jak skutečně materiál vypadá. Ty nejlevnější vypadají spíš jako z umělé hmoty, kvalitní dřevoplasty se svým vzhledem dřevu hodně blíží.

4. Zeptejte se dodavatele na certifikáty prokazující inzerované vlastnosti

Ověřte si, že materiál, který jste si vybrali, splňuje veškeré požadavky a má platné certifikace. Mezi nejdůležitější parametry patří nosnost. Konkrétně u WPC může být různý poměr dřeva a plastu a také různý typ plastové složky. Konkrétně materiál Twinson má nosnost 1 400 kg na m2 a kotví se po 50 cm, což je největší rozteč podkladových hranolů v kategorii WPC teras na našem trhu. Vše je samozřejmě doložitelné v technickém listu.

Předností kompozitních materiálů je především jejich voděodolnost, nehořlavost a bezpečnost – požadujte protiskluzový a hygienický atest.

3_protipozarni_atest_teras_z_twinsonu.jpg

Protipožární atest teras z Twinsonu
Zdroj: 
Twinson
Terasy z materiálu Twinson mají protipožární certifikaci BROOF(t1).

5. Montáž - další důležitý krok 

Certifikát o proškolení k montáži od výrobce by vám měla vždy předložit dodavatelská firma pro daný terasový systém. V případě, že bude terasa namontovaná špatně, neplatí záruka od výrobce terasového materiálu.

6. Údržba a čištění

Kompozitní dřevoplastové materiály jsou bezúdržbové. Snadno je opláchnete vysokotlakým čističem či zahradní hadicí. Materiál Twinson po dobu své životnosti nepotřebuje žádné renovační nátěry. Není třeba žádné broušení, natírání nebo lakování. 

4_udrzba_drevoplastovych_teras.jpg

údržba dřevoplastových teras
Zdroj: 
Twinson
Kompozitní terasy stačí vzít vysokotlakým čističem nebo ostříkat zahradní hadicí.

7. Jak je to se zárukou?

Ptejte se. Dodavatel by vás měl přesně informovat o tom, na co přesně se prodloužená záruka 25 let vztahuje.

Zajímá vás také délka termínu dodání od podpisu objednávky? I zahraniční výrobci by měli být schopni dodat terasu do 10 dní. Kompozitní materiály, které k nám putují z Číny, patří mezi ty nejlevnější, tedy i kvalita a životnost terasy bude odpovídající. U materiálu Twinson máte jistotu evropského původu, vyrábí se pouze v Belgii.