Jste zde

Okenní sítě proti hmyzu slaví návrat. Jsou moderní a v oknech téměř neviditelné!

Zdroj: almma.cz

Letní noci jsou horké a svádí ke spánku u otevřených oken. A pak se ráno člověk probudí a je osypaný hmyzími štípanci. Jak se bránit? Postřikem, mucholapkami, samolepkami nebo sítěmi proti hmyzu. Prozradíme pro a proti jednotlivých variant.

5. 8. 2013

Navigace hmyzu je vázána na zdroje světla, a v noci se tak spousta těchto živočichů orientuje podle svitu měsíce. Velmi často ale hmyz za měsíc zamění svítící okno domu nebo bytu – a výsledkem potom je plná ložnice mušek, můr i komárů.

Způsobů, jak se bránit večerním náletům hmyzu do rozsvícených a otevřených oken, je spousta. Některé jsou účinné, ale pro lidský organismus nepříliš příjemné, jiné jsou agresívní méně, ale stejně nízká je i jejich účinnost. Ideálním řešením jsou sítě do oken, které v posledních letech zaznamenávají veliký návrat.

Účinné a elegantní řešení

Sítě proti hmyzu jsou ideálním řešením do prostor, ve kterých se vyskytuje malé dítě, domácí mazlíček nebo člověk, jehož organismus je více citlivý. V takové místnosti je totiž vyloučeno použít chemický postřik, který je natolik agresivní, že většina výrobců na obalech uvádí, že je po vystříkání nutné místnost na patnáct minut opustit a pak řádně vyvětrat.

almma-site-proti-hmyzu2

Zapomeňte na chemické postřiky, na svíčky a speciální nálepky - hmyz vůbec nepusťte dovnitř! Zdroj: almma.cz

Jde o moderní řešení, které je neagresivní a má hlavně preventivní charakter – člověk nemusí s hmyzem bojovat uvnitř místnosti - prostě proto, že se hmyz do místnosti vůbec nedostane. Pokud pořídíte opravdu kvalitní síť, pak je ochrana před hmyzem téměř stoprocentní – na rozdíl od nejrůznějších odpuzujících svíček (u nichž navíc hrozí riziko požáru), případně samolepek napuštěných různou chemií.

Díky sklolaminátu téměř neviditelné

Sítě proti hmyzu jsou dnes téměř neviditelné – jsou totiž vyrobené z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které perfektně propouští světlo a lidské oko ho zaznamená až z bezprostřední blízkosti. Tedy žádné stínění, žádná tma v místnostech.

U moderních sítí proti hmyzu navíc není nutné okno nikterak navrtávat, řešení jsou totiž mnohem elegantnější a prozaičtější. Sítě proti hmyzu bývají v prvním případě integrované přímo ve schránce, ve které jsou umístěny předokenní rolety. V tomto případě je ale potřeba s instalací sítí proti hmyzu počítat už ve chvíli, kdy se člověk rozhodne pro rolety. Dělníci totiž v tom případě musejí instalovat větší schránku.

Vysouvací nebo v rámu, každému, jak je libo

Tato moderní síť proti hmyzu se pak vysouvá nezávisle na pohybu samotné stínící rolety. Člověk tak jedním stiskem dálkového ovládání může dovnitř domu pustit sluneční paprsky, ale zamezit vstup všem drobným živočichům.

almma-site-proti-hmyzu3

Sítě proti hmyzu dnes mohou být i vysouvací - součástí schránek s venkovními roletami. Vysunout je můžete samostatně. Zdroj: almma.cz

Druhou možností je pak dodatečná instalace sítí proti hmyzu v rámu. Ani v tomto případě se okno nijak nenavrtává, Rám se sítí je totiž připevněný klipy a pružinkami – síť se v tomto případě nevysouvá a nezasouvá, ale v případě potřeby jednoduše upevňuje přímo na okno. Instalace je jednoduchá a během pár vteřin ji zvládne každý. Tyto sítě jsou vyráběné na míru - Rám se sítí tak na okně perfektně a drží a stoprocentně přiléhá, dovnitř se tak nedostane ani muška.

Jedinou nevýhodou tohoto systému je horní hranice rozměrů – tyto sítě je možno vyrobit „pouze“ do rozměrů 230x110 centimetrů, větší výrobci nenabízí.

Kromě sítí do oken je dnes možné v Česku pořídit i pevné dveřní sítě. Rám takovéto sítě je umístěný na samouzavíracích pantech, dovření dveří zajišťuje magnet. V tomto případě už ale dveřní rám navrtání neunikne.