Jste zde

Zimní zahrada poskytne perfektní místo pro relaxaci. Jak ji kvalitně zařídit?

screenové rolety Climax Zdroj: Climax.cz
Přemýšlíte nad zimní zahradou, ale nejste si stále jisti? Věřte, že jakmile se v ní jednou usadíte, nebudete litovat. Zimní zahrada rozšiřuje vaši obytnou plochu domu o další odpočinkovou místnost.

8. 9. 2022

Vytvoříte si tak dokonalý prostor pro relaxaci, navíc jste blízko k přírodě za jakéhokoliv počasí. Každá zimní zahrada však potřebuje dokonale vyřešené stínění. Nejefektivnější volbou jsou screenové rolety.

Zimní zahrada = nový prostor pro celou rodinu

Zimní zahrada je stále větším lákadlem. Proč? Vašemu domu dodá zcela nový rozměr. Získáte s ní další místnost navíc, kterou si každý člen rodiny okamžitě zamiluje. Můžete v ní trávit nejen parné letní dny, ale především si užívat výhled do okolí i při chladných zimních večerech.

Za každého počasí lze zimní zahradu využít jako plnohodnotný pokoj ať už na práci, odpočinek, hrátky s dětmi, nebo oslavu narozenin. Mnozí zimní zahradu využívají také jako zastřešení bazénu.

Vybavení zahrady je zcela na vás. Ideální nábytek je ratanový nebo plastový, který se snadno udržuje. To oceníte hlavně v létě, kdy zimní zahrada slouží především jako průchod mezi domem a zahradou. Rozhodně nešetřete květinami, které celý prostor zútulní. A určitě nezapomínejte také na kvalitní zastínění zimní zahrady, které má velký vliv na to, jak se v ní budete cítit.  

Stínění zimních zahrad nepodceňujte

Zimní zahrady se vyznačují velmi specifickým klimatem. Nejenže se jedná o uzavřený prostor, ale navíc je celý skleněný. Tudíž zde může být velké teplo. Ovšem když víte, jak si s tímto problémem poradit, zimní zahrada se promění v perfektní místo pro odpočinek.

Důležité je vybrat správné stínění. Ano, stínění zimní zahrady je stejně tak důležité jako stínění vašich oken. Proto výběr nepodceňujte. Jestliže zvolíte kvalitní a správný typ stínění, zimní zahradu využijete na maximum po celý rok.

obr2-v.jpg

stínění zimní zahrady
Zdroj: 
Climax.cz
K zastínění zimní zahrady perfektně poslouží screenové rolety

Screenové rolety jsou pro zimní zahrady jako stvořené. Nejenže chrání před sluncem, ale také zvládnou silný vítr a oživí celkově váš dům. Jaké jsou hlavní výhody screenových rolet a proč si je vybrat?

Screenové rolety zajistí dokonalou propustnost světla

Nenajdete lepší volbu pro zastínění zimní zahrady, než jsou screenové rolety. Důvodů je hned několik. Do zahrady nepustí sluneční paprsky, ale zároveň propustí dostatek potřebného světla.

Roleta je vyrobená z vysoce kvalitní a odolné látky, která venku vydrží opravdu vše. Dokonce nemusíte mít obavy z vyblednutí.

obr3-v.jpg

rolety climax
Zdroj: 
Climax.cz
Jestliže zvolíte kvalitní a správný typ stínění, zimní zahradu využijete na maximum po celý rok

Hlavní výhody screenových rolet

 • Svislé fasádní clony vytváří příjemné klima,
 • brání pohledům zvenku a zajistí soukromí,
 • snižují tepelnou zátěž a šetří finance za klimatizaci,
 • jsou odolné vůči větru i dešti,
 • zabrání slunečním paprskům, ale nebrání výhledu ven,
 • na výběr je pestrá škála barev i látek s různou propustností,
 • nejsou náročné na údržbu.

Screenové rolety na vaší zimní zahradě lze ovládat několika způsoby klikou, pomocí nástěnného vypínače nebo mobilním telefonem. S mobilní aplikací zatemníte nebo odtemníte rolety odkudkoliv z domu.  

obr4-v.jpg

roleta klimax
Zdroj: 
Climax.cz
Zimní zahrada vytváří dokonalý prostor pro relaxaci, odpočinek nebo práci.

Péče o venkovní látkové rolety je snadná

Velkou výhodou venkovních látkových rolet je fakt, že jsou téměř bezúdržbové. Čistit je stačí jen s pomocí mýdlové vody a jemného kartáče. Aby vám vydržely rolety dlouho krásné, čistěte je pravidelně dvakrát do roka, a to vždy na jaře a na podzim. 

Jak na čištění venkovních rolet krok za krokem

 • Rolety nejprve stáhněte dolů,
 • vezměte jemný kartáč a opatrně odstraňte prach a další nečistoty,
 • hadřík nebo houbičku namočte do mýdlového roztoku a začněte s čištěním,
 • nakonec rolety opláchněte čistou vodou,
 • než rolety vytáhnete, nechte je pořádně uschnout.

Zimní zahrada nadchne každého, i toho nejnáročnějšího z vás. Stejně tak jako látkové screenové rolety, které promění každou zimní zahradu ve váš ráj. Proto vybírejte rolety pečlivě. Jen tak docílíte toho, že se do zahrady budete chtít vracet po celý rok a za každého počasí.