Jste zde

Rolety den a noc si zamilujete díky perfektní regulaci světla i kvalitě látky

climax rolety den a noc Zdroj: Climax.cz
Stojíte před velkým rozhodnutím, jaké vnitřní stínění vybrat do bytu či domu? Jednoduchým i stylovým řešením jsou rolety den a noc. Kombinují v sobě přednosti žaluzií a rolet. Oslní vás nabídka barev a dekorů, chytré ovládání i snadná montáž.

19. 4. 2023

Proč si vybrat vnitřní látkové stínění? Vítězí funkčnost, styl i kvalita 

O roletách den a noc jste již jistě slyšeli. V posledních letech se staly vyhledávaným typem vnitřního stínění, a to nejen v moderních rodinných domech, ale také v kancelářích. Jak je možné, že si rolety den a noc získaly tak velkou oblibu? V čem tkví jejich kouzlo? 

  • Pyšní se svou multifunkčností.
  • Perfektně zastíní jakýkoliv prostor.
  • Jsou stylové.
  • Padnou do každého interiéru.
  • Lze je namontovat kamkoliv.
  • Snadno se ovládají.

7_-_latkove_stineni_latkove_roletky_varieta_zebra_20210801_b.jpg

climax rolety v obývacím pokoji
Zdroj: 
Climax.cz
Rolety den a noc zaujmou svou multifunkčností, snadným ovládáním, ale i moderním designem.

Rolety den a noc: Když se snoubí výhody rolet i žaluzií

Jak rolety den a noc vypadají? Konstrukcí vám budou připomínat klasické rolety, jelikož se látka navíjí do kazety upevněné nad oknem. Rolety den a noc jsou ale zároveň i trochu jako žaluzie.

Látkové rolety den a noc se skládají ze dvou druhů látek - jedna je plná, druhá průsvitná. Rolety Varieta zebra fungují na principu střídání průhledných a neprůhledných vodorovných pruhů. Když se navíjí jedna vrstva látky, regulujete se tak průnik světla do místnosti a vytvoříte si příjemné prostředí.

rolety_den_a_noc.jpg

den a noc v kuchyni
Zdroj: 
Climax.cz
Rolety den a noc připomínají svým vzhledem a funkčností žaluzie a klasické rolety.

 
Vnitřní látkové stínění den a noc umožní nastavit výšku mezery, přes kterou dovolíte světlu procházet. Velmi snadno tak můžete zabránit kompletně průniku slunečních paprsků do interiéru, ale také se vyhnete zvědavým pohledům vašich sousedů nebo kolemjdoucích. 

Navíc vás nadchne způsob ovládání. Pro konzervativnější z vás je připravena varianta manuální pomocí řetízku, ovladače na stěně nebo klasickým ovladačem. Pro ty z vás, kteří holdují moderním technologiím, je v nabídce i ovládání přes chytrý telefon díky mobilní aplikaci

7_-_latkove_stineni_latkove_roletky_varieta_zebra_20210801_s.jpg

rolety den a noc climax
Zdroj: 
Climax.cz
Rolety den a noc lze ovládat pomocí chytrého telefonu nebo ovladače.

Látkové rolety den a noc se hodí do ložnice i koupelny

Univerzální využití. To je další důvod, proč jsou rolety den a noc oblíbené. Tento typ vnitřního látkového stínění si najde využití nejen v bytech a domech, ale i v komerčních budovách. V dětském pokoji podpoří správně zvolená barevná kombinace tvořivost, v ložnici zase navodí ideální atmosféru pro spánek.

Jsou skvělou volbou pro velké prosklené plochy, ale také si je lidé nechávají často montovat i do menších prostorů v koupelnách. Obzvlášť se vyjímají u francouzských oken, kterým propůjčují romantický a jemnější vzhled. 

obyvaci_pokoj.jpg

den a noc v moderním obývacím pokoji
Zdroj: 
Climax.cz
Rolety den a noc se hodí do obývacích pokojů, kuchyní i ložnic.

Vnitřní látkové stínění vyniká kvalitním zpracováním 

Určitě vás napadá jedna otázka. Nezničí se brzy látka? Profesionálové na vnitřní stínění však myslí na vše a vyrábí rolety tak, aby sloužily řadu let. Látka je pevná, odolná, ale zároveň má ideální propustnost světla

Rozhodně doporučujeme vybrat si rolety den a noc od prověřené a zkušené firmy, pro kterou jsou rolety denním chlebem. Jestliže chcete, aby rolety vydržely co nejdéle, pak se vyhněte těm z velkých obchodních domů. Při srovnání s firmou Climax již na první pohled uvidíte výrazný rozdíl, který se časem rozhodně vyplatí. Litovat rozhodně nebudete. 

Montáž rolet den a noc zabere pár minut

Máte dům již postavený a se stíněním jste nepočítali ve fázi projektu? U jiných typů stínění by vám zbyly jen oči pro pláč nebo by byla montáž časově náročnější a nákladnější.

V případě rolet den a noc si vůbec s takovým problémem nemusíte lámat hlavu. Jejich montáž je možná i po dokončení stavby. Vhodné jsou nejen do novostaveb, ale i při rekonstrukcích. Zamilují si ji také majitelé chalup a chat, kteří se v létě chtějí před sluncem na chvíli schovat.