Jste zde

Netradiční křesla a židle na fotkách: Jak se sedí v nose a v dlani?

Zdroj: MoeL89 (Deviantart)

Židle má být vysoká 40 až 50 centimetrů, ale záleží na naší výšce. Podle ní bychom si měli vybírat sedací nábytek. Vedle toho ale volíme i podle vzhledu. S čím se můžeme na trhu židlí a křesel setkat? Podívejte se na fotografie.

1. 5. 2013

Nohy by se při sezení měly celou plochou chodidel dotýkat podložky a svírat v kolenou prvý nebo mírně tupý úhel, podle tohe se musí přizpůsobit výška židle. Výška ovšem není jediný parametr, který se vyplatí při výběru židle a křesla sledovat.

Vedle ní bychom se měli měli zaměřit na celkově ergonomický tvar tohoto nábytku určeného k sezení. Například opěrka u běžné židle nemusí jít nad lopatky a měla by být mírně nakloněná dozadu, asi tak pod úhlem pěti stupňů. Záleží ale hlavně na funkci křesla či židle. Pokud v ní sedíme dlouhé hodiny u pracovního stolu, pak jejím vlastnostem náleží větší pozornost než parametrům židle, v níž strávíme dvacet minut denně.

Pohodlně sedět se dá také v sedacích vacích:

Jestliže mluvíme o kvalitních židlích, pak bychom neměli zapomenout, že rozměr jejich... ale dost už čísel a pouček, dobře se cítíme především v bytě, kde máme krásné originální věci. Jak mohou vypadat? Podívejte se na pár netradičních kousků na fotografiích.

Fotogalerie židle a křesla

zidle-2

Komu patří tento obličej? Zadní straně židle! Zdroj: christmas w/a K (Flickr)

zidle-3

Pohodlí si na nich sedící osoby příliš neužijí, ale mohou se alespoň utěšovat tím, že sedí na opravdu moderních židlích. Zdroj: LuxXeon (Deviantart)

zidle-4

Zdvižený prostředníček nemusí znamenat jen negativní gesto. Může poskytnout zádům pohodlnou oporu. Zdroj: Jim Legans Jr (Flickr)

zidle-5

Tato židle designéra Breuera je navržena ve stylu Bauhaus. Zdroj: Wikimedia Commons

zidle-6

Čím je toto křeslo zvláštní? Vždyť mezi ostatní podivné kousky nepatří. Přece jen na něm ale nalezneme cosi zvláštního - je spletené z umělého ratanu. Zdroj: wickerfurniture (Flickr)

zidle-7

Proč sem dáváme tyto podivné obří natáčky? Protože jde o křeslo italského designéra. Zdroj: Pava (Wikimedia Commons)

zidle-8

Pádá vám paroží ze zdi? Udělejte si z něj židli! Zdroj: Dakota Callaway (Flickr)

zidle-9

Ukázali jsme vám židle a křesla ze dřeva, z paroží a jiných materiálů. Co tedy ještě chybí za materiál? Karton! Zdroj: net_efekt (Flickr)

Židle, křesla a mnoho dalšího najdete na našem facebookovém profilu.