Jste zde

Nejdražší byt Česka, který pořád nemá majitele. Jiné luxusní byty jdou na dračku

Zdroj: luxuo.com

„Prodám byt, dva bazény, vlastní kino, panoramatický výhled. Cena: 125 milionů. Zn.: Při rychlém jednání možná sleva“ I tak by mohl vypadat inzerát na nejdražší byt v Česku. Víme, co všechno nabízí. A víme i to, jak je to s luxusními byty v Česku.

22. 7. 2013

Loni v listopadu se v české mutaci magazínu Forbes objevil žebříček dvaceti nejdražších bytů v Česku. Dominoval mu střešní byt v Praze, na pravém břehu Vltavy, soudě podle fotografií někde v oblasti Vyšehradu. Přesná poloha zveřejněná nebyla – i proto, že realitka jako jeden z velkých benefitů tohoto bytu uvádí nadprůměrnou dávku soukromí.

Jak vypadá nejluxusnější byt Česka?

Ostatní informace, které k bytu tato realitní kancelář uvádí, jsou ale fascinující. Rozloha celého střešního penthousu je zhruba 1200 metrů čtverečních, z toho tvoří zhruba 500 metrů čtverečních obytná část a zbylých 700 metrů připadá na opravdu rozlehlé terasy s panoramatickým výhledem na Prahu.

Uvnitř bytu se pak nachází třeba vlastní fitness, místnost s domácím kinem, speciální místnost pro hraní kulečníku nebo vnitřní bazén s prosklenými stěnami a s výhledem na Pražský hrad. Byt nový majitel získá kompletně zařízený – a nábytek je designový z dílny italského návrháře.

Byt má svůj vlastní výtah, všechny dveře jsou opatřeny dotykovými čidly (klíče prostě nepotřebujete) a realitka deklaruje, že je ekologicky velmi šetrný.

mmreality1

Zájem čechů o luxusní byty v době krize neupadá, spíše naopak. Zdroj: mmreality.cz

Cena bytu spadla na polovinu, za hubičku ale není

Co se týká teras – zapomeňte na obrovskou šedivou plochu, na kterou jen praží slunce – terasa je samozřejmě „vybavena“ vzrostlou zelení, nechybí v ní prosklený altán s posezením a samozřejmě bazén, opět s výhledem na panoráma Prahy.

Cena tohoto paláce? Ještě v listopadu 2012 za něj pražská realitní kancelář, která se specializuje na opravdu luxusní nemovitosti, podle magazínu Forbes požadovala 125 milionů korun. Teď je cena nižší zhruba o polovinu, tento byt tak pořídíte už „jen“ za 65 milionů korun. Zajímá-li vás, jak tento byt vypadá – podívejte se na stránky realitk, která ho nabízí.

O luxusní byty je v posledních letech zájem

Ostatně snižování cen luxusních bytů bylo a ještě pořád je pro dobu ekonomické krize příznačné. Na druhou stranu právě proto nezaznamenal segment velmi luxusních bytů, podobně jako velmi luxusních automobilů, výrazný propad. Spíše naopak – v Česku se luxusní byty v posledních letech prodávaly lépe než kdy jindy.

mmreality2

Luxusní byty si češi nepořizují na hypotéku, ale obvykle platí hotově. Zdroj: mmreality.cz

Jak je to možné? Přemrštěné ceny extrémně luxusních nemovitostí totiž krize „stlačila“ na částky, které byly pro české kupce velmi atraktivní. Nákup luxusního bytu byl navíc v době krize jednou z nejspolehlivějších a nejbezpečnějších investic. Luxusní byty na prodej tak v době krize nemreaěly o kupce nouzi.

Na rozdíl od předchozích let pak podstatnou část kupujících tvořili Češi, cizinců bylo méně a mezi nimi převažovali Rusové. A pozor – ti, kteří se rozhodli pro nákup luxusního bytu, ho většinou zaplatili hotově, bez využití hypotéky nebo jiného způsobu financování.