Jste zde

Na mobilní dům nepotřebujete stavební povolení a je finančně dostupný

Zdroj: mobilni-domy.in

Ve Spojených státech jejich výhody objevili už ve 20. letech 20. století. Mobilní domy jsou levné, energeticky úsporné a pěkné na pohled. V Evropě jsou ještě pořád novinkou. Majitelů ale přibývá.

19. 10. 2012

Mobilní domy původně sloužily jen jako přechodné bydlení, nebo jako rekreační objekty. A ve Spojených státech ty první skutečně vznikaly už téměř před sto lety. Výhody, které mobilní domy oproti těm klasickým mají, jsou nesporné. Pojďme se na ně mrknout.

Ve zkratce – mobilní domy poskytuje kvalitní, moderní, úsporné a především finančně dostupné bydlení. Bydlení v mobilních domech klade důraz na neotřelost a minimální náklady a
montované domy na klíč tak svými rozměry i dispozičním řešením osloví všechny věkové kategorie. Rozmanité dispozice jednotlivých domů umožňují vybrat si dům, které bude přesně naplňovat vaše představy a požadavky. 

Nízké náklady na vytápění a celoroční bydlení

Jednou z největších deviz mobilních domů je jejich nízká náročnost na energie. A jakým způsobem je této nízkoenergetické náročnosti dosaženo? Kvalitní sendvičovou konstrukcí jednotlivých domů a účinnou izolací podlahy (160 mm minerální vaty) i obvodových stěn. To jsou ty hlavní důvody, které přispívají k maximálnímu komfortu obyvatel domu a nízkým nákladům na vytápění. Díky tomu lze mobilní domy celoroční obývat skutečně po celý rok a ušetřit nemalé finance.

mobilni-domy2

U interiéru mobilního domu člověk nepozná, že není v klasickém zděném doměů Zdroj: mobilni-domy.in

Mobilní domy bez stavebního povolení

Další výhodou, kterou celoroční mobilheim přináší je fakt, že pro umístění většiny mobilních domů nepotřebujete stavební povolení. Tuto skutečnost však vždy pro jistotu konzultujte s místně příslušným stavebním úřadem. Mobilní domy jsou moderním a především dostupným bydlením pro všechny, kteří prahnou po vlastním rodinném domku.

Stavba na klíč jako možnost seberealizace

V případě, že si nevyberete rodinný dům ze standardizované nabídky webu www.mobilni-domy.in a máte vlastní představu o tom, jak by mělo vaše nové nízkonákladové bydlení vypadat, můžete využít možnosti stavby na klíč. Zde s vámi bude od první chvíle konzultován samotný projekt, použité materiály pro výstavbu domu, jednotlivé dispozice i samotné vybavení.

mobilni-domy3

Prozářený, co do prostoru a světla velmi štědrý prostor - i takový může být mobilní dům. Zdroj: mobilni-domy.in

Shrnutí hlavních výhod mobilních domů:

 • Nízké pořizovací náklady
 • Nový dům lze pořídit i do 1 milionu
 • Nízkoenergetický standard domů
 • Možnost celoročního bydlení
 • Rychlost dopravy a umístění domu
 • Kvalitní izolace podlahy a obvodových stěn
 • Snadná mobilita objektu
 • Pro výstavbu mobilního domu není nutné stavební povolení
 • Bydlení pro všechny věkové kategorie
 • Možnost dispozičních úprav domu
 • Varianta mobilních domů tzv. „na klíč“

Poměrně vyčerpávající informace o mobilních domech a možnostech, které nabízejí, najdete i na české verzi Wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobiln%C3%AD_d%C5%AFm