Jste zde

Důvody, proč si PREFA střechy a fasády z hliníku zamilujete

prefa střecha Zdroj: www.prefa.cz
Ve chvíli, kdy realizujete výstavbu nebo rekonstrukci domu, budete pravděpodobně přemýšlet, jaký typ střešní krytiny zvolit tak, aby plně vyhovoval z hlediska odolnosti, životnosti, konstrukčního řešení a řady dalších parametrů. Pokud nechcete dělat kompr

17. 8. 2022

Pár slov úvodem

PREFA Aluminiumprodukte vyrábí hliníkové fasády a střechy již více než 75 let. Proto se může pochlubit řadou zkušeností a zároveň neustálými inovacemi, které jdou ruku v ruce s kvalitními materiály i jejich dlouhou životností. Coby rakouský výrobce si zakládá nejen na maximální životnosti svých výrobků, ale také na precizním a individuálním přístupu ke každému jednotlivému zákazníkovi.

  • Náš tip: Pro inspiraci můžete nahlédnout do sekce referenčních objektů, kde najdete i takové skvosty jako třeba dům u botanické zahrady nebo oblíbený rekreační objekt Demänová.

Odolná hliníková střecha, která vás podrží

Hliníková střešní krytina PREFA se vyznačuje extrémní odolností vůči povětrnostním vlivům a zaručenou odolností proti korozi. Za tuto jedinečnou vlastnost může silná oxidační vrstva, která se na hliníku tvoří a chrání tak střechu před rozmary počasí i živly. Navíc je většina produktů PREFA opatřena kvalitním vypalovaným lakem Coil-Coating, takže je výsledná ochrana ještě silnější.

„Muší“ váha s obrovskou silou

Zajímavostí PREFA hliníkových střešních krytin a fasád je nepochybně jejich nízká hmotnost. Střecha PREFA totiž váží zhruba 2,3 kg/m², což představuje pouhý zlomek celkové hmotnosti běžné střechy (cca 35–55 kg/m²). Ve finále tak snížíte zátěž krovu rodinného domu až o deset tun! S hliníkovou krytinou se navíc lépe manipuluje, což pozitivně ovlivní i přepravu a pracovní čas na staveništi.

I střecha může být designová

Že hliníková střecha nemůže působit designovým a nadčasovým dojmem? Ale jděte! U PREFA střešních krytin můžete vybírat z několika tvarů, formátů, barev, vzorů pokládky i povrchů. Snadno tak zkombinujete střechu s jakýmkoliv příslušenstvím na domě. A od určitého množství si můžete produkty objednávat i ve speciálních barvách.

40letá záruka a udržitelnost

Na závěr jsme si nechali opravdovou třešničku. Plechová střecha PREFA rozhodně není záležitostí jedné nebo dvou dekád. Výrobce na samotný materiál a barvu totiž poskytuje čtyřicetiletou záruku! Ověřená životnost hliníku je 100 let a více. Protože jde navíc o 100% recyklovatelný materiál, který můžeme recyklovat donekonečna bez ztráty kvality, je hliníková krytina zárukou kvality, životnosti a udržitelnosti. Potřebujete snad další důvody, proč jim dát šanci?