Jste zde

Kvalitní dřevostavby na klíč: Jak vypadají a jak vybrat správnou firmu

Zdroj: stavex.cz

Ačkoliv se to možná nezdá, každý desátý dům stojící na evropské půdě je dřevostavba. Proč se těší z tak velké popularity? Důvodů najdeme hned několik, třeba to, že se staví z přírodního materiálu.

19. 9. 2013

Milujete přírodu, voní vám dřevo a plánujete výstavbu rodinného domu? Pak pro vás nejlepší variantou bude dřevostavby na klíč. Dřevostavby už nejsou populární jenom v severských zemích, oblibě se stále více těší i u nás a po celé Evropě. V současné době se na trhu vyskytuje více než 10% tohoto typu domů.

Kromě úzkého spětí s přírodou, má takový dům mnohé výhody. Vyjde levněji než klasická zděná stavba, je ekologický a patří mezi nízkoenergetické stavby. Pokud si pořídíte variantu na klíč, dům bude zhotoven v rámci několika týdnů, nemusíte tedy čekat celou sezónu na vymrznutí domu a další nezbytné nutnosti spojené se zděným domem.

drevostavby-4

Klepete z pověrčivosti na dřevo? V paneláku to jde těžko, v dřevostavbě ovšem téměř všude. Zdroj: stavex.cz

Možná namítnete, že domy ze dřeva mají v našich končinách trochu pošramocenou pověst, je v nich zima a vůbec mají spoustu nevýhod, na něž si konkrétně zrovna nemůžete vzpomenout. Za tuto reputaci mohou především domy zpackané nekvalitními firmami, když si ale pečlivě vyberete společnost s dobrými referencemi, budete pravděpodobně mile překvapeni.

Chcete-li se dozvědět, jakou spotřebu v kWh/m² má nízkoenergetický dům a zajímavé informace o dřevostavbách. Podívejte se do článku:

drevostavby-2

Idylka. Jen se nastěhovat. Zdroj: stavex.cz

Jak probíhá stavba dřevostavby na klíč?

Stavební firma Stavex, která se specializuje na výstavbu montovaných dřevostaveb dle zákazníkova přání, může posloužit jako příklad. „Vyprojektování domu a jeho následná výstavba přesně odpovídá požadavkům klientů, ke kterým firma přistupuje profesionálně a individuálně. Domy jsou stavěny kvalitně a pečlivě, což můžete zkontrolovat i v rámci prohlídky vzorového domu. Všichni montážníci mají letité zkušenosti a jsou odborníky ve svém oboru. Pravidelně jsou proškolováni a zúčastňují se různých školení,“ říká jednatel společnosti pan Marhan.

Výstavba dřevostavby probíhá pouze s jedním dodavatelem a veškerá koordinace prací a řemesel je zajištěna firmou. Kromě varianty na klíč můžete využít výstavbu domu do jakékoli fáze, záleží tedy na vašem rozhodnutí. Cena za dům je smluvně garantována po celou dobu výstavby a cenová kalkulace zahrnuje detailní výpis vybavení domu a rozsah prací. Dle manuálu si navíc můžete průběžně kontrolovat, zda dům obsahuje vše, co má.

drevostavby-3

Na počátku všeho byla základová deska. Zdroj: stavex.cz

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a můžete soutěžit o věcné ceny.