Jste zde

Kvalitní dřevostavby na klíč: Jak vypadají a jak vybrat správnou firmu

Zdroj: stavex.cz

Ačkoliv se to možná nezdá, každý desátý dům stojící na evropské půdě je dřevostavba. Proč se těší z tak velké popularity? Důvodů najdeme hned několik, třeba to, že se staví z přírodního materiálu.

19. 9. 2013

Milujete přírodu, voní vám dřevo a plánujete výstavbu rodinného domu? Pak pro vás nejlepší variantou bude dřevostavby na klíč. Dřevostavby už nejsou populární jenom v severských zemích, oblibě se stále více těší i u nás a po celé Evropě. V současné době se na trhu vyskytuje více než 10% tohoto typu domů.

Kromě úzkého spětí s přírodou, má takový dům mnohé výhody. Vyjde levněji než klasická zděná stavba, je ekologický a patří mezi nízkoenergetické stavby. Pokud si pořídíte variantu na klíč, dům bude zhotoven v rámci několika týdnů, nemusíte tedy čekat celou sezónu na vymrznutí domu a další nezbytné nutnosti spojené se zděným domem.

drevostavby-4

Klepete z pověrčivosti na dřevo? V paneláku to jde těžko, v dřevostavbě ovšem téměř všude. Zdroj: stavex.cz

Možná namítnete, že domy ze dřeva mají v našich končinách trochu pošramocenou pověst, je v nich zima a vůbec mají spoustu nevýhod, na něž si konkrétně zrovna nemůžete vzpomenout. Za tuto reputaci mohou především domy zpackané nekvalitními firmami, když si ale pečlivě vyberete společnost s dobrými referencemi, budete pravděpodobně mile překvapeni.

Chcete-li se dozvědět, jakou spotřebu v kWh/m² má nízkoenergetický dům a zajímavé informace o dřevostavbách. Podívejte se do článku:

drevostavby-2

Idylka. Jen se nastěhovat. Zdroj: stavex.cz

Jak probíhá stavba dřevostavby na klíč?

Stavební firma Stavex, která se specializuje na výstavbu montovaných dřevostaveb dle zákazníkova přání, může posloužit jako příklad. „Vyprojektování domu a jeho následná výstavba přesně odpovídá požadavkům klientů, ke kterým firma přistupuje profesionálně a individuálně. Domy jsou stavěny kvalitně a pečlivě, což můžete zkontrolovat i v rámci prohlídky vzorového domu. Všichni montážníci mají letité zkušenosti a jsou odborníky ve svém oboru. Pravidelně jsou proškolováni a zúčastňují se různých školení,“ říká jednatel společnosti pan Marhan.

Výstavba dřevostavby probíhá pouze s jedním dodavatelem a veškerá koordinace prací a řemesel je zajištěna firmou. Kromě varianty na klíč můžete využít výstavbu domu do jakékoli fáze, záleží tedy na vašem rozhodnutí. Cena za dům je smluvně garantována po celou dobu výstavby a cenová kalkulace zahrnuje detailní výpis vybavení domu a rozsah prací. Dle manuálu si navíc můžete průběžně kontrolovat, zda dům obsahuje vše, co má.

drevostavby-3

Na počátku všeho byla základová deska. Zdroj: stavex.cz

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a můžete soutěžit o věcné ceny.

Pokud by to bylo řádně označeno jako reklama, tak ten článek beru, ale jinak:

1. 10% nepovažuji za velkou popularitu
2. vůně dřeva? úzké spětí s přírodou? copak OSB deska voní po dřevu? povrch je klasická omítka, tak kde je to dřevo?
3. levnější stavba? ano, zdi jsou rychleji, ale základová deska je stejná, střecha je stejná, vybavení je stejné, cenová úspora na domu bude tak 10%
4. pokud nevadí, že děti v patře dupnou a celý dům se otřese, tak proč ne, je to každého volba.

Jako bungalov pro manžele na stáří, proč ne, lepší než panelák. Ale ty PR lži, to je teda moc...

Také jsme investovali do dřevostavby - ona to byla tak trochu jasná volba. Jako spokojenost velká. Vybírali jsme dost dlouho. Vybrali jsme firmu dřevostavby my home. Líbilo se nám, že jsme mohli etapy jednotlivě zálohově platit. Jako mínus beru to, že nám stavbu odevzdali týden po termínu.