Jste zde

Xella a neobyčejné produkty pro obyčejné lidi

xella Zdroj: Xella.cz
Ytong, Multipor, Hebel nebo Silka – právě tyto značky tvoří produktové portfolio nadnárodní společnosti Xella, která na českém trhu zaujímá vůdčí pozici v oblasti pórobetonu.

18. 11. 2021

S výše jmenovanými materiály se na stavbě setkal nejeden stavař a své fanoušky si našly téměř po celém světě. Co stojí za úspěchem Xelly i jejích produktů

Bílé tvárnice Ytong představují pravděpodobně nejznámější stavební materiál napříč všemi značkami, o jejichž distribuci se Xella stará. S tímto produktem se lze ve stavebnictví setkat už několik dekád a jeho oblíbenost neustále roste. Tento fakt zapříčiňují zejména jeho tepelněizolační vlastnosti, na jejichž základě si každá běžná domácnost může ze svého domova vytvořit vyhřáté místo, které však bude dostatečně úsporné i moderní. 

tvarnice_ytong_hruba_stavba.jpg

tvárnice ytong
Zdroj: 
Xella.cz
Tvárnice Ytong jsou nedílnou součástí většiny staveb.

Pórobeton, z něhož jsou tvárnice Ytong vyráběny, přinesl do stavebnictví zásadní inovaci. Díky několika milionům pórů disponuje každý blok této tvárnice vlastnostmi, které z vašeho vysněného domova vytvoří zdravé místo – tvárnice odvádějí z místností vlhkost a vytváří zde optimální klima, a to po celý rok.

Xella ale pouze nedistribuuje produkty. V jejím portfoliu můžete narazit rovněž na služby, které každému stavaři dokážou pomoct už od plánování přes výstavbu až po odborné poradenství. Každý stavař tak může v Xelle najít jak dodavatele stavebního materiálu, tak profesionálního konzultanta a pomocníka pro samotnou stavbu. A jaké služby lze využít?

akusticka_reseni_ytong_a_silka_interier.jpg

silka
Zdroj: 
Xella.cz
Vápenopískové tvárnice Silka bodují vysokou akustickou izolaci.

Vypůjčí, vypočítá, vypomůže

Jak již bylo řečeno, vše začíná už u samotného plánování. Xella vám dokáže přesně vypočítat, kolik materiálu budete potřebovat, a bezplatně nacení váš projekt. Mezi další doprovodné služby se pak řadí dodávka materiálu přímo na stavbu, založení první řady zdiva, technické poradenství během celého procesu výstavby i vypůjčení nářadí, které pro stavbu budete potřebovat. Nechybí ani další odborné služby jako kladečské plány stropů a střech nebo výkresy skladby schodiště. 

Xella tak vedle komplexního stavebního systému může nabídnout i komplexní služby. Pokud se chystáte na stavbu svépomocí, můžete využít tipy a rady přímo od mistrů, a to formou e-mailového newsletteru. V jiném případě vás mistři zaškolí rovnou na stavbě, kde vám předvedou názornou ukázku všech potřebných postupů. Pakliže si budete chtít některé triky zopakovat, můžete tak učinit formou internetových videí přímo na stránkách společnosti Xella. 

multipor_foto.jpg

multipor
Zdroj: 
Xella.cz
Minerální desky Multipor svým složením mohou skvěle doplnit právě tvárnice Ytong

K minerálním deskám Multipor navíc získáte možnost konzultace ohledně vnitřního zateplení. Tím si zajistíte optimální tloušťku izolantu. Odborní poradci pak dokážou vytipovat také kritické detaily. To vše navíc doplňuje jednoduchá manipulace s každým blokem jednotlivých tvárnic. Díky tomu vám na stavbě nebude vznikat přebytečný odpad, čímž dokážete v konečném důsledku i znatelně ušetřit. 

S Xellou stavíte komplexně

Pórobetonové tvárnice Ytong tvoří základy bezpočtu staveb po celém světě. Nejlepší vlastnosti pro svou stavbu však získáte v kombinaci s ostatními produkty z portfolia, jímž se Xella může pochlubit. Již zmiňované minerální desky Multipor svým složením mohou skvěle doplnit právě tvárnice Ytong. A komplexnost celého systému pak doplňují vápenopískové tvárnice Silka, které bodují vysokou akustickou izolací.

Složením jednotlivých produktů Xella zajišťuje jak vzájemnou kompatibilitu, tak šetrnost k životnímu prostředí – při výrobě se využívá převážné voda, cement, vápno a písek. Ekologický materiál tak podporuje zdravé bydlení. 

Xella vám umožní postavit si svůj vysněný domov od sklepa až po střechu. Skladba všech produktů se zasadí o to, že jej budete moci předat dokonce i dalším generacím, a to v neporušeném stavu. Nelze se tak divit, že si Ytong a další značky oblíbily domácnosti po celém světě. Stavba pasivních domů s dlouhou životností se totiž stala naprostým standardem.