Jste zde

Kterak se z českých chalup home office staly

chalupa jako home office Zdroj: Pixabay
Poslední rok a kousek nám všem dával zabrat. Spousta z nás zůstala už loni zavřená v bytě uprostřed města s nemožností vydat se na čerstvý vzduch, a tak jsme začali houfně prchat na chalupy nebo jiné rekreační objekty.

22. 7. 2021

Na chalupy na samotě u lesa nebo klidně do horských apartmánů se už nejezdilo jen relaxovat, lidi chtěli mít možnost vyjít si odpoledne aspoň na chvilku na procházku nebo posedět na zahradě. V souvislosti s tím, že s nástupem koronaviru změnily zvyklosti v systému práce vyšší střední třídy a práce z domova se rozjela v nebývalém měřítku, získaly rekreační objekty na popularitě.

Country living se vším všudy

V opouštění přehřátých měst a úprku na venkov jsou zběhlí především Italové. Ani u nás ale nejde o nic nového – už za první republiky stály v Klánovicích a Černošicích honosné vily, kam smetánka prchala za uvolněnějším letním životem. My jsme v posledním roce začali houfně prchat na chaty a chalupy, kde se dalo dýchat – obrazně i doslova. Trend country livingu jaksepatří.

cottage-2862600_1280.jpg

chata na venkově
Zdroj: 
Pixabay
Část dne u práce, část venku. Čerstvý vzduch hned za dveřmi. Češi si home office mimo město docela oblíbili.

Chata nebo chalupa? Nedostatkové zboží

Jak Češi poznali důležitost chat a chalup nebo jiných rekreačních objektů, začali je kupovat. Chata nebo apartmán v Krkonoších, který stál před krizí pár miliónů korun, má dneska mnohem vyšší hodnotu nebo už jednoduše není k dispozici. Cenově si české hory nezadají s luxusními pražskými lokalitami.

Kam kráčíme? Zatím nevíme

Odborníci jen těžko odhadují, co se bude dít dál. Budeme na svých krásných chaloupkách na venkově zůstávat víc a častěji, protože jsme zjistili, že část z nás u práce nemusí nutně sedět uprostřed města? Zatím to tak vypadá. Další vývoj bezprecedentní situace ale ukáže jenom čas.

Zdroj informací: TZ Boutiq Real Estate, Be Free PR