Jste zde

Jak vybrat obývací stěnu, kterou vám budou návštěvy závidět?

Zdroj: galera.cz
Máte osypky, jakmile se řekne „obývací stěna“? Pak je to možná tím, že si představujete obrovské a především ošklivé stěny, které byly typické v minulém režimu. Dnes už je to ale naštěstí jinak.

30. 8. 2016

Nabídka nábytku do obývacího pokoje je obrovská, a vy si můžete snadno pořídit takovou stěnu, která se vám bude líbit a zároveň bude splňovat svůj účel.

V dnešní době moderní nábytkové sestavy do obývacího pokoje výborně zapadají, nejsou totiž tak velké - takže kvůli nim místnost nepůsobí stísněně či přeplácaně. Místnost zůstává prostorná a světlá. Aby to tak opravdu zůstalo, přizpůsobte výběr stěny propozicím místnosti. 

Do obývacího pokoje jednoznačně patří gauč a... Udělají parádu a budou vás hýčkat. Kdo? Polštářky!

Ukažte se před návštěvami

Berte také v potaz to, že v obývacím pokoji trávíte spoustu času, takže je potřeba si ho vybavit tak, abyste se v něm cítili opravdu dobře. Zároveň je často jedinou místností, kterou vidí vaše návštěva. Tak proč se trochu nepředvést?

Obývací stěna už nutně nemusí vypadat jako z minulého století. Vyberte si s nabídky desítek originálních a vkusných kousků.Zdroj: galera.cz

K tomu vám pomohou především elegantní luxusní obývací stěny a sestavy. Většinou se vyrábějí z masivu, který má hned několik výborných vlastností – je velmi odolný, takže vydrží téměř všechno – od velkého zatížení až po pravidelné nárazy vysavačem.

Navíc je tak výrazný a nezaměnitelný, že nehrozí nebezpečí, že by vás prodejce podvedl. Dejte si pouze pozor na to, aby dřevo bylo povrchově upraveno, tedy mělo ochrannou UV vrstvu. Bez ní by se mohlo stát, že by začalo rychle blednout a ztratilo svou hezkou barvu. 

Originalita a vkusnost

Jestliže se nebojíte trochy extravagance a nechcete mít obývací pokoj stejný jako většina vašich přátel, pořiďte si kvalitní originální nábytek. S výraznými prvky ale buďte opatrní, do obývacího pokoje obvykle stačí jeden takový. V opačném případě se může stát, že se jednotlivé části vybavení přebíjejí a působí nesourodě.

Pokud nechcete do stěny investovat moc peněz, můžete si vybrat ze široké nabídky, vyrábějí se totiž hezké malé i velké nábytkové sestavy a stěny do obývacího pokoje.

Nízká cena navíc neznamená nekvalitní zboží. U poctivých výrobců můžete snadno sehnat i stěny z laminované dřevotřísky, které jsou od klasické dřevěné sestavy k nepoznání. Vyberte si ale takovou, která je kvalitně zpracovaná, je správně spojena a hrany jsou dobře oblepeny.

Buďte při nákupu opatrní

Ne vždy se ale můžete spolehnout na to, že výrobci či prodejci nábytku budou opravdu poctiví. Snadno se může stát, že vám prodají obývací stěnu, která bude nekvalitní, nebude pevná a nakonec se vám rozpadne. Proto buďte při nákupu ostražití a nic zbytečně neuspěchejte, raději si nejdřív vše pořádně promyslete. To, že ušetříte pár korun, vás nakonec může vyjít pořádně draho.