Jste zde

Zařízení obývacího pokoje: Které kousky jsou v současnosti moderní?

zařízení obývacího pokoje PR Zdroj: Shutterstock
Trendy se neustále mění a držet s nimi krok je někdy obtížnější, než se zdá. Zařizujete obývací pokoj a přemýšlíte, jaké kousky do něj zvolit?

6. 6. 2022

Na výběr je široká nabídka vhodná pro milovníky jakéhokoli stylu. Vyberte si nábytek a doplňky, které jsou nadčasové a budou vypadat dobře i o několik let.

Dominantní sedačka

Sedací souprava je dominantou místnosti. Každý, kdo do obývacího pokoje vejde, si jí všimne jako první. Nastoluje atmosféru a styl. Na základě jejího vzezření byste měli vybírat i další zařízení, jako například nábytek či doplňky. Celý proces si dobře rozmyslete. Zjistěte, jaká barva, vzor, materiál a tvar se do místnosti budou hodit

V současnosti je populární a oblíbená zejména rozkládací pohovka, která poskytuje minimálně jedno lůžko na spaní navíc. V případě, že se u vás někdo rozhodne přespat, máte jej kde uložit. Výhodou rozkládacích modelů je také to, že ve složeném stavu nemusí být příliš masivní. Právě naopak. Vejdou se i do menších bytů. Ať už máte menší nebo větší prostor v obýváku, vybírat si dnes můžete již z široké nabídky možností. Najděte si tu pravou rozkládací pohovku pro vás.

Praktickým a zároveň stylovým řešením je také rohová sedačka. Poskytuje spoustu místa k sezení, přitahuje pozornost a vyplňuje jinak prázdné místo v koutě. Nejvíce si ji užijí majitelé velkých domů a bytů, protože se neztratí v prostoru. Místo jí však naleznete i v menších příbytcích. Stačí, když ji správně doladíte s celkem.

2_zarizeni_obyvaciho_pokoje.jpg

zařízení obývacího pokoje
Zdroj: 
Shutterstock

Konferenční stolek ladící se sedačkou

Druhým důležitým zařízením v obývacím pokoji je konferenční stolek, který splňuje roli praktického prvku, protože přináší funkci. Kromě toho doplňuje sedačku a vytváří odpočinkovou zónu.

V rámci konferenčních stolků se setkáte s více trendy. Starou dobrou klasikou je minimalistický model bez úložného prostoru. Poskytuje jednu odkládací plochu a má obvykle menší rozměry. Nezavazí a umí doplnit obývací pokoj.

Rada odborníka

Platí, že nejlépe vypadá kombinace jednoduché sedačky s jednoduchým stolkem a naopak. K masivní a rozměrné sedačce zvolte velký stolek.

Jiným řešením je masivní stolek s několika policemi nebo jiným úložištěm. Některá provedení kombinují zásuvky nebo skříňky. Jiné mají tento prostor řešený tak, že k tomu, abyste se do něj dostali, musíte vrchní desku vyklopit. Tak či onak, úložiště se sejde v každé domácnosti. Můžete jej využít k odložení maličkostí, jako například knihy, časopisy nebo sezónní dekorace.

3_zarizeni_obyvaciho_pokoje.jpg

zařízení obývacího pokoje
Zdroj: 
Shutterstock

Stylové tapety

Trend tapet se vrací a přináší  sebou řadu praktických výhod. Jednou z nich je to, že na zdi v obývacím pokoji můžete mít jakoukoliv barvu, nehledě na to, jakou jste tam měli předtím. Nic nemusíte náročně přebarvovat. Stačí, abyste vzali tapetu a nalepili ji.

Tapety mají dnes tisíce různých provedení. Od jednobarevných až ke kombinovaným vzorům a nápisům. Vyberte si z nabídky tapet takové, které se vám budou líbit a zároveň zapadnou do stylu vašeho obývacího pokoje. Aplikovat je dokážete sami, případně si zavolejte na pomoc někoho z rodiny. Odborníky určitě nepotřebujete.

4_zarizeni_obyvaciho_pokoje.jpg

zařízení obývacího pokoje
Zdroj: 
Shutterstock

Nadčasový textil

Toužíte po útulné a pravé domácí atmosféře? Nezapomeňte na textil. Polštáře, přehozy, deky a podušky přinesou komfort. Postarají se také o vytvoření oázy klidu, kde naberete veškerou energii. Barvu, materiál a celkové provedení vybírejte na základě zařízení. Pokud toužíte po trochu extravagantnosti, sáhněte například po kožešinových polštářích.

Druhou skupinou textilu jsou záclony a ubrusy, které umí zjemnit ostré hrany stolu, některé části okna či parapet. Do obývacího pokoje ale nevyjímejte příliš těžké závěsy. Snažte se vybrat průhledné modely, přes které bude do místnosti vcházet dostatek přirozeného světla.

5_zarizeni_obyvaciho_pokoje.jpg

zařízení obývacího pokoje
Zdroj: 
Shutterstock

Zařiďte si obývací pokoj podle nejmodernějších trendů

Chcete moderní obývací pokoj vytvářející příjemnou atmosféru? Nechte si poradit našimi tipy a zařiďte si ji podle nejnovějších trendů. Kromě toho nezapomeňte ani na nadčasové prvky, které budou vypadat dobře i po dlouhých letech. Při rekonstrukci nebo změně bytového stylu snadno zapadnou do nového celku.