Jste zde

Obývací pokoj zařídíte útulně a decentně pomocí pár jednoduchých triků

šedá pohovka Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com
Obývací pokoj je v každém domově hlavním místem dění. Zde se setkáváme s rodinou a přáteli, užíváme si volný čas po práci a mnoho z nás zde také provozuje své koníčky.

24. 4. 2023

Zařídit tento pokoj útulně a prakticky může být někdy náročné, ale pomocí pár tipů vám to půjde mnohem lépe. Zkombinujte tyto elementy dohromady a vždy se budete doma cítit dobře.

Zvolte si barevnou paletu

Příliš křiklavé barvy nebudou dobrou volbou, protože zde chcete odpočívat. Místo toho zvolte pastelovou barvu a ideálně ji dejte pouze na jednu stěnu. Další možností je zvolit bílý nátěr a k tomu na jednu stěnu zvolit netradiční materiál, které bude působit útulně. Zvolit můžete:

  • kámen,
  • režné zdivo,
  • obklad ze dřeva,
  • tapeta.

Umístění sedačky je klíčové

Velikost, provedení i barva sedačky jsou v obývacím pokoji klíčové. Pohovky mohou mít nejrůznější design i rozměry. Záleží jen na tom, kolik prostoru máte k dispozici. Při výběru se nedívejte jen na cenu a vzhled, ale také pohodlí. Tento kus nábytku koneckonců musí být hlavně pohodlný.

Světlo je důležitější, než si myslíte

Výběr osvětlení je stejně důležitý jako výběr ostatních částí pokoje. Nespoléhejte jen na centrální osvětlení. Na Okay.cz najdete také hodně stojicích i nástěnných lamp. Zajímavé bude také podsvícení sedačky nebo televize. S osvětlením si můžete krásně hrát a vytvořit díky němu správnou atmosféru.

Nakupte jen nejdůležitější kusy nábytku

V dnešní době stále vede minimalismus. Do obývacího pokoje si pořiďte jen nábytek, který doopravdy potřebujete. A všechny kusy nábytku by měly být ve stejném stylu, abyste nezvolili špatnou kombinaci stylů nebo barev. Pro dekorace využívejte nástěnné police, které nezaberou téměř žádný prostor.

Dekorací se nebojte, ale nepřehánějte to

Se střídmostí postupujte také v případě dekorací. Každá z nich by měla mít svůj význam a hodnotu. Nekupujte si nesmysly jen proto, že vám v tu chvíli přijdou hezké. Musí v prostoru dávat smysl a hodit se do celkového stylu místnosti. Skvělou možností jsou také obrazy na zdi, které vytvoří krásnou atmosféru. A můžete je snadno měnit.