Jste zde

Dřevěné podlahy neztrácí na oblibě. Jsou elegantní a hodně toho vydrží

Zdroj: sullivanfloors.com

Ustály konkurenci jiných podlahových krytin, přežily masivní útok linolea a když na to přijde, přežijí i vás. Dřevěné podlahy jsou klasika, která se neokouká, neošoupe a neponičí prvním ostřejším podpatkem.

17. 1. 2013

Dřevěné podlahy zkrátka mají spoustu nesporných výhod a tak není divu, že se i navzdory velkému výběru a široké konkurenci v oboru podlahových krytin stále drží na těch nejvyšších příčkách. Konkurence v podobě koberců, linoleí, dlažeb nebo jiných moderních materiálů je sice veliká a silná, ale kouzlo přírodního dřeva odolává. Přirozený a domácký vzhled ale není zdaleka jediný důvod, proč jsou dřevěné podlahy tolik oblíbené.

Odolnost, údržba a skvělý vzhled

Dřevěné podlahy si svou oblibu nezískaly jen a pouze díky dokonalému vzhledu. Faktorů, které pro volbu této podlahové krytiny jednoznačně mluví, je mnohem více. Především její vysoká odolnost je jedním z hlavních důvodů, proč si dřevo do svého bytu pořizují lidé i dnes.. A to vysoká odolnost nejen proti poškození, ale i proti působení vody a vlhkosti vůbec. Vysokou odolnost oceníte nejen v domácnostech, ale také v mnohých komerčních prostorách.

Jaké jsou typy a jak se v nich zorientovat?

Dřevěné podlahy můžeme dělit na několik druhů. A při tomto dělení se nám asi nejdříve vybaví klasické parketové podlahy. Tyto podlahy byly nejčastěji využívanou podlahou minulého století. A jako všechny dobré věci, se i tyto podlahy znovu vracejí do módy a jejich obliba roste. Své místo na čele oblíbenosti ovšem přepustili moderním plovoucím podlahám.

Laminátové plovoucí podlahy nejsou tak staré jako parkety, ale jejich obliba roste přímo raketově. Vlastnosti dřevěných a plovoucích podlah jsou téměř stejné. Na rozdíl od klasických dřevěných podlah jsou plovoucí podlahy ale podstatně levnější a mohou tak být využity i v domácnostech s nižším rozpočtem.

Položit si podlahu sami nebo pozvat odborníky?

Při zakoupení dřevěné nebo plovoucí podlahy vznikne mnoha domácnostem dilema. Máme si položit podlahu sami, nebo tento úkol přenecháme odborníkům? Odpověď zní: Jednoznačně odborníkům.

Pokládání podlah je velmi specifickou prací, i když se to na první pohled může zdát jednoduché. Pokud s tím však nemáte dostatek zkušeností, můžete udělat množství chyb. Tyto chyby se pak jen velice těžko odstraňují a většinou si stejně pozvete profesionály na opravu. Ta vás může vyjít na nemalou finanční částku. Když svěříte pokládku odborníkům, můžete si být jistí dokonale odvedenou prací.

Renovujte, ušetříte!

Dřevěná podlaha má také obrovskou výhodu v možnosti renovace. Na rozdíl od ostatních druhů krytin, které se časem opotřebují a musí se vyměnit, dřevěnou podlahu vyměňovat nemusíte. Stačí si pouze pozvat kvalifikovanou společnost, která provádí renovace plovoucích podlah nebo podlah dřevěných. Nemusíte utrácet velké částky za výměnu, ale stačí pouze nechat podlahu zrenovovat a hned vypadá, jako nová.