Jste zde

Domácí schovky na peníze a cennosti: Uložte je do dětského pokoje nebo krabičky od léků

hromádka peněz Zdroj: Bigstockphoto
Schovejte své cennosti a finance před zloději a nechte se inspirovat důmyslnými schovkami. Víme, kam se zloděj rozhodně nepodívá!

18. 6. 2021

Cennosti mezi spodním prádlem, peníze pod matrací nebo zlaté šperky v nádržce WC jsou schovky, které zloději velmi dobře znají. Jsou to první místa, kam se zloděj podívá, a nutno podotknout, že ve většině případů na těchto místech i něco najde. Jako národ jsme totiž nepoučitelní! Peníze a cennosti máme raději doma než v bance. 

bigstock-safe-box-vault-working-with-co-364581583.jpg

domácí sejf
Zdroj: 
Bigstockphoto
Téměř každý druhý z nás schovává své peníze a cennosti doma. Trezor nebo sejf má však jen málokdo! 

Pokud také patříte k většině, která schovává peníze a cennosti doma, pojďte se inspirovat našimi schovkami, které zloděj jen tak neprokoukne, protože nebude mít dostatek času. 

Čas hraje ve váš prospěch

Ze statistik vyplývá, že zloděj stráví v bytě nebo domě v průměru 10 až 15 minut, během kterých v rychlosti prohledá veškeré zásuvky na prádlo i krabice, místa pod kobercem či matracemi, nádržku WC i celý kredenc. Prohledávání nejrůznějších drobných krabiček a jednotlivých dóz vynechá, protože mu to zabere spoustu času. A právě toho vy musíte využít! 

bigstock-broken-piggy-bank-3193196.jpg

rozbité prasátko
Zdroj: 
Bigstockphoto
Předvídejte a zapomeňte na schovky, které lupič moc dobře zná. Buďte chytřejší! 

Hlavně nezapomeňte, kam jste své cennosti ukryli 

Peníze nebo drobné šperky a jiné cennosti schovejte do prázdné krabičky od léků, do dózy od potravin, do plechovky od nápoje, do balení vložek nebo krabičky od tamponů nebo třeba do krabičky od mýdla. Zloděj nebude mít dostatek času na to, aby vše důkladně prozkoumal. Dbejte však na správné umístění! Krabička od léků nebo kosmetiky umístěná na netypickém místě může právem vzbudit podezření. 

bigstock-female-tampon-menstrual-tampo-389664679.jpg

krabička tamponů
Zdroj: 
Bigstockphoto
Peníze schovejte do balení vložek nebo do krabičky od tamponů. Zloděj, muž, se tam rozhodně nepodívá. 

Zasaďte je!

Spoustu možností, kde ukrýt cennosti, nabízí i zahrada. Zloděj totiž určitě nebude prohledávat každý kout vašeho pozemku a všímaví sousedé už jsou pak jen bonus navíc. A pokud nevlastníte zahradu, pak můžete peníze i cennosti schovat do květináče s umělou nebo živou rostlinou. V tomto případě je ale nezapomeňte uzavřít do sáčku, který nepropustí vlhkost. 

Věděli jste, že dětský pokoj je poslední místnost, kterou zloděj prohledá? 

Jste-li rodič, pak peníze a cennosti můžete rafinovaně schovat v dětském pokoji. Je totiž dokázáno, že zloděj dětský pokoj prohledá jen málokdy. Důvodem je velké množství hraček a tím pádem i možností, kam své cenné věci můžete ukrýt. Jen pozor na nenechavé ruce vašich ratolestí. 

Věřte bankám

Možností, kde schovat cennosti, je v domácnosti spousta. Stále však platí, že nejlepším řešením je banka nebo sejf či trezor, který zabudujete do zdi tak, aby ho nikdo nemohl odnést. I sebelepší schovku totiž může zloděj prohlédnout, o cennosti můžete přijít například vlivem požáru nebo vás dokonce může zradit i vaše vlastní paměť. A taková nechtěně vyhozená “prázdná” krabička od tamponů vás pak může pořádně bolet. 

Zdroje:

  • https://www.top-armyshop.cz/magazin-domaci-skryse-survival-nezbytnosti
  • https://blog.homecredit.cz/rady-a-navody/domaci-skryse-ve-kterych-zlodeji-vase-penize-zarucene-nenajdou/
  • https://www.homeincube.cz/prekvapime-vas-kam-doma-mozne-schovat-penize-drobne-cennosti-tyhle-schovky-neznaji-zlodeji/
  • https://hobbyrecepty.cz/ukryt-cennosti-pred-zlodej
  • https://www.kupi.cz/magazin/clanek/2238-8-tipu-kam-doma-schovat-penize-a-drobne-cennosti-bez-trezoru