Jste zde

Čištění párou: Úklid bez chemie ocení zejména alergici

Zdroj: karcher.cz

Máte doma malé děti či alergika? Nebaví Vás trávit hodiny odstraňováním mastnot a vodního kamene? Pak zajisté oceníte pomoc parního čističe, který si v domácnosti snadno poradí s věškerou špínou a nečistotami.

8. 1. 2014

Pomoc parního čističe oceníte nejen v kuchyni a koupelně, ale i v obývacím pokoji. Parní čistič využijete  při čištění sporáku, trouby, odstraňování nečistot ze spár, čištění sedačky i dřevěné či laminátové podlahy. Čištění párou znamená čištění bez chemie a tedy i zdravější domácnost.

Úklid bez chemie – pouze párou

Parní čištění zajistí dokonalejší výsledek čištění než obyčejný mop. Máte doma alergika? Tráví vaše děti většinu dne hraním si na podlaze? Pak je pro vás parní čištění to pravé! Bylo prokázáno, že parní čističe zničí 98 % bakterií (včetně E.coli a listerie) a alergenů a to bez použití chemikálií, které jsou významným spouštěčem astmatu, alergií a jiných mnohem závažnějších nemocí.

karcher-para2

Parní čistič si celkem snadno poradí i se spárami mezi dlaždičkami. Zdroj: karcher.cz

Čištění pomocí páry zajisté ocení i rodiny s malými dětmi, jejichž organismus je mnohem citlivější než organismus dospělého člověka na styk s chemikáliemi používanými v domácnosti, které nelze nikdy odstranit na sto procent. Parní čističe za sebou nezanechají žádné chemikálie, pouze čistou podlahu!

Zvládne spáry i všechny druhy podlah

Parní čistič odstraní veškerou špínu, bakterie i film vytvořený předchozím čištěním chemickými přípravky a to vše pouze za použití obyčejné vody. Jeho pomoc oceníte především při úklidu kuchyně a koupelny. Snadno si poradí s nánosem mastnoty okolo sporáku, vyčistí usazeniny ve dřezu, troubu i gril. Pomůže při čištění lednice i neoblíbeném a náročném čištění spár mezi obklady.

Parní čistič se také hodí na čištění téměř všech druhů podlah, ať už se jedná o dlažbu či parkety.   K dřevěným podlahám je šetrnější než klasické vytírání.  Obnoví zašlou krásu vaší podlahy a účinně vás zbaví nečistot, k jejichž likvidaci by bylo potřeba speciálních čistících prostředků.  Odstraní skvrny na koberci nebo plátěné sedačce a díky speciálním nástavcům může být použit i na čištění oken a žehlení.

Ušetříte, protože si vystačíte jenom s vodou

Jelikož si při parním čištění vystačíte pouze s obyčejnou vodou, ušetříte mnoho peněz, které byste jinak každoročně vynaložili na nákup chemických prostředků na úklid celého domu, zejména pak kuchyně. Jen se sami zamyslete, kolik čistících prostředků, houbiček, utěrek atd. za rok spotřebujete.

karcher-para3

Parní čistič si poradí i s ne zcela tradičními typy podlah. Zdroj: writelikenooneswatching.com

Při parním čištění je navíc spotřebováno menší množství vody než při použití běžných úklidových technik. Moderní parní čističe poskytují také velký výkon při minimální spotřebě energie.

Kvalitní parní čističe znamenají konec zdlouhavému drhnutí zašlé špíny a těžko odstranitelných  nečistot. Díky vysoké teplotě a velkému tlaku páry velmi snadno a rychle vyčistíte veškeré nečistoty.

Při parním čištění jsou navíc čištěné povrchy suché během několika sekund. Parní čističe dnes existují v mnoha provedeních a velikostech. Každý si tak může vybrat čistič, který odpovídá jeho potřebám i finančním možnostem.

Doporučujeme: Kärcher SC.2550

Malý, kompaktní a průběžně plnitelný parní čistič od německé jedničky na trhu čistící techniky, firmy Kärcher. Snadno vyčistí sprchové kouty, vanu, sklo, armatury, obklady, spáry, topná tělesa nebo keramické varné desky, podlahy a další.     

 • Tlak páry -  3,2 bar
 • Topný výkon -  1500 W 
 • Objem kotlíku/nádrže – 0,5/0,8 l
 • Váha – 4,1 kg
 • Krátká doba ohřevu (6 min)
 • Krátká čekací doba: Už po 6 minutách je zařízení připraveno k provozu
 • 2stupňová regulace páry
 • Množství páry lze individuálně nastavit podle příslušného povrchu a stupně znečištění
 • Délka kabelu - 4 m
 • Velký akční rádius: napařování bez změny zásuvky i ve větších místnostech
 • Zásuvné přípravky pro parní trubky
 • Pro praktickou a na místo úspornou úschovu trubek páry
 • Dětská pojistka na parní pistoli