Jste zde

Solná lampa: Zlepšuje vzduch a pomůže od chřipky

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Výfukové plyny při větrání bytu, cigaretový kouř nebo chod elektroniky – třeba televize či počítače. To a mnohé další způsobuje nabití vzduchu přemírou kladných iontů, což se pak negativně podepisuje na našem zdravotním stavu. Jak z toho ven?

7. 12. 2019

Hádáte správně, už titulek prozrazuje, že vhodným pomocníkem pro nastolení zdravějšího a kvalitnějšího vzduchu postačí mít doma solnou lampu. Jistě už jste slyšeli o celých solných jeskyních, v nichž lidé záměrně inhalují „prosolený“ vzduch, a tak si pomáhají od alergií a astmatu. Užijte si podobný efekt doma!

Solná lampa je pěkný i praktický doplněk

Proč máme solné lampy rádi a proč bychom je vůbec rádi mít měli? Někoho zaujmou nejprve vzhledem a následně zjistí, že nejde jen o radůstku do bytu, která ho obohatí po designové stránce. Jiní zase vědí, že solná lampa je dokonalý praktický pomocník, který se stará o kvalitu vzduchu v uzavřeném prostoru, a ještě ke všemu skvěle vypadá.

Při výběru solné lampy myslete i na barvu - každá má totiž jiné účinky.Zdroj: housebeautiful.com

Na naše zdraví pozitivně působí proto, že jsou tyto lampy vytvářené ze solných krystalů, které uvolňují záporné ionty samy o sobě, a pokud dojde k jejich zahřátí, pak je výsledek asi tisíckrát větší. 

Ve vzduchu, do kterého se dostává cigaretový kouř, výfukové plyny z ulice nebo „nepořádek“ z elektroniky, převládají kladné ionty, jejich přemíra způsobuje to, že vzduch není tak kvalitní, jak bychom si přáli. Za působení solné lampy vznikají záporné ionty, které vzduch zkvalitňují. Proto je ocení alergici a astmatici, ale prospějí všem bez výjimky.

Dýchání však není jedinou oblastí, s níž solná lampa člověku pomůže. Pozitivně ovlivňuje také látkovou výměnu, krevní tlak, nervovou soustavu, svalstvo, kvalitu spánku, imunitu a rovněž pomáhá v boji s nachlazením či chřipkou.

Solné svícny jsou romantičtější variantou, solné lampy pak fungují díky elektřině.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Jak vybrat barvu a velikost? Záleží na vás!

Při pořízení solné lampy se nejspíš zaměříte na velikost. Tu si můžete vybrat libovolně, samozřejmě ale platí, že čím větší je místnost, v níž solná lampa bude, tím větší by měla být samotná lampa. Dají se přitom sehnat malé, středně velké i skutečně velké dosahující váhy i 20 kg. Do místností o 10-25 m2 však stačí ty menší, jejichž váha se pohybuje v rozmezí 1-7 kg.

Pozor, i na barvě záleží. Každá totiž působí trochu jinak. Jestliže tedy máte specifické potíže, kvůli kterým o koupi lampy přemýšlíte, zjistěte, která bude ideální právě pro vás:

  • Červená solná lampa je vhodná pro všechny, kteří mají potíže s krevním oběhem a s nedostatkem energie.
  • Bílá solná lampa pomáhá všestranně a může si ji pořídit úplně každý.
  • Žlutá solná lampa pomáhá při cukrovce, potížích s nervovou soustavou, podporuje činnost mozku a detoxikaci organismu.
  • Oranžová solná lampa je nejběžnější a je skvělým pomocníkem pro lidi s alergií a astmatem, pomáhá i při nachlazení, zvyšuje imunitu a ulevuje od depresí. 

Solná lampa má pozitivní účinky a navíc krásně vypadá.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Solnou lampu vs. solný svícen – v čem je rozdíl?

S krystaly soli v podobě, ve které nám v domácnosti pomáhají, jsou rozdíly znatelné na první pohled – setkáváme se totiž s lampami a se svícny. 

Stolní lampa funguje na elektřinu, zatímco do solného svícnu vkládáme zapálenou svíčku. První varianta je praktičtější, druhá tak nějak romantičtější a možná i víc uklidňující, protože sám oheň dokáže zklidnit. Zásadní je však vědět, že ať tak či tak, tohoto pomocníka nesmíte postavit do vlhkého prostředí, pokud od něj očekáváte maximální služby. 

Zlepšete vzduch a vyšperkujte si bydlení

Pořízením solné lampy nebo solného svícnu nikdy neuděláte chybu. Nejen že budete mít doma kvalitnější vzduch, díky němuž se třeba aspoň částečně zbavíte svých zdravotních potíží, ale také obohatíte své bydlení o stylový doplněk. A to už jsou pádné důvody pro pořízení.