Jste zde

Chytré LED žárovky nejsou jenom pro „geeky“. 5 důvodů, proč je potřebujete taky

ovládání smart LED žárovky mobilem Zdroj: Shutterstock
O klasických LED žárovkách jste pravděpodobně už slyšeli. Co všechno ale zvládne taková chytrá, chcete-li „smart“ LED žárovka? Tenhle pomocník dokáže věci, o kterých se vám možná ani nesnilo. Tady je pět důvodů, proč si je pořídit domů.

17. 2. 2023

Důvod č. 1: Úspora energie

Úspora elektrické energie může být při využívání LED žárovek a LED světelných zdrojů až 90 %! Při dnešních neustále se zvyšujících cenách energií tak jde o jednoduchý a přesto účinný způsob, jak snížit energetickou náročnost domácnosti bez kompromisů v podobě nižšího světelného komfortu. 

Důvod č. 2: Dlouhá životnost

LED žárovka se může pochlubit dlouhou životností, která činí 10 i více let. Zatímco klasická lineární halogenová žárovka má životnost cca 2 000 hodin, životnost LED žárovky je udávána v rozmezí 30 000 až 80 000 hodin. I když je tak prvotní investice poněkud vyšší, časem se vám mnohonásobně vrátí.

led1.png

smart led žárovka mobil
Zdroj: 
www.e-light.cz
Díky chytrým žárovkám si můžete světelné podmínky nastavit přesně podle vašich potřeb.

Důvod č. 3: Automatizovaná domácnost

Chytrá LED žárovka dokáže víc než jen šetřit vaši peněženku. Protože tihle moderní společníci využívají ke komunikaci signál Wi-Fi, můžete nové zařízení jednoduše přidat do domácího ekosystému. Vyslovením povelu následně zhasnete třeba všechna světla v domě, nebo nastavíte rozsvícení lampičky u postele na okamžik ranního vstávání.

Důvod č. 4: Balzám pro oči i mysl

O tom, že barvy mají í znatelný vliv na lidský organismus a naši psychiku, není potřeba dlouze diskutovat. A pokud vás už přestaly bavit barevné LED pásky, je pořízení chytrých LED žárovek vyloženě nutností. Díky nim totiž můžete měnit barvu světla hlasovým pokynem svému asistentovi, nebo kliknutím na barevnou paletu v aplikaci. Nastavit můžete i teplotu světla a jas záření.

Důvod č. 5: Snadno můžete simulovat přítomnost v domě

Vyrážíte na delší pracovní cestu nebo zahraniční dovolenou? Před odjezdem věnujte maximální péči a pozornost zabezpečení vašeho domu nebo bytu. Jednou z možností, jak odradit nezvané návštěvníky, je simulace přítomnosti v domě pomocí chytrých LED žárovek.

Stačí mít připojení k internetu a doma umístěné jakékoli domácí centrum (např. Homepod, Apple TV, iPad, Amazon Echo, Google Home). Světla v domě i na zahradě pak můžete ovládat klidně z dovolené na druhém konci světa.