Jste zde

Chcete, aby vaše terasa vydržela desetiletí? Zvolte takzvanou 2cm dlažbu

Zdroj: mbkeramika.cz
Sníh, déšť, ale i ostré nožky zahradního nábytku. Dlažba na terase dostává pořádně zabrat. My vám poradíme, jakou vybrat, aby si se všemi těmito problémy bez problémů poradila.

25. 9. 2017

Až donedávna bylo jedinou možností pokládky keramické dlažby na terase lepení. Technologie se však posouvají dál a výrobci nabízejí i keramické venkovní dlažby ve 2cm tloušťce, které jsou určeny pro pokládku na terče, do štěrku nebo přímo do trávy bez použití stavební chemie

1cm dlažbu můžete jen nalepit  

1cm dlažba nedává možnost výběru, můžete ji jen nalepit. Ve venkovním prostředí může ale lepení představovat značná rizika. Lepení vyžaduje preciznost a dokonalé technické provedení ve všech krocích. Budete muset investovat do stavební chemie a řemeslníků. Stačí jediná chybička a mnohdy nezbývá, než vše v budoucnu vybourat a začít znovu od začátku.

3 možnosti pokládky s 2cm keramickou dlažbou bez použití stavební chemie

S 2cm keramickou terasovou dlažbou je možností mnohem více. Využijte technicky méně náročné a levnější druhy pokládky:

1.    Pokládka na terče na terasu nad obytnou místností – hlavní výhoda této pokládky je, že v případě poškození izolace jednoduše nadzvednete dlaždici, a závadu odstraníte. Terče, nebo podložky mají různé výšky a díky tomu může i vyrovnávat terén. 2cm keramické dlaždice jsou výrazně lehčí a tenčí než dlaždice betonové

2.    Pokládka do štěrku – mezi hlavní výhody této pokládky patří rychlost instalace, volný odtok vody mezi spárami a snadná demontáž.

Zdroj: mbkeramika.cz

3.    Pokládka volně do trávy – rychlost a snadná demontáž dlažby je hlavní přednost této pokládky. Jste schopný kutil? Vytvořte si sami originální chodník v trávě.


Velké porovnání 1cm a 2cm dlažeb

2CM dlažba 1CM dlažba
dražší dlažba, levnější a snadnější pokládka

levnější dlažba, dražší pokládka s nutností precizního provedení

univerzální použití kdekoli

tradiční řešení pro interiér, pro exteriér v řadě případů nedoporučujeme

nejlepší řešení pro terasy v patře nad obytnými prostorami

technicky náročné řešení pro terasy nad obytnými prostorami

vhodná pro suchou pokládku pokládka pouze lepením
snadný přístup pod dlaždice v případě oprav nelze demontovat a opravit

Zdroj: mbkeramika.cz

Zaujala vás naše nabídka a chcete vědět víc?

Podívejte se na web M.B.KERAMIKY. Rádi zodpovíme vaše otázky a pomůžeme s výběrem. Ozvěte se nám na telefonní číslo 777 746 852 nebo na e-mail mbkeramika@mbkeramika.cz. Na našem webu vám rádi poradíme i prostřednictvím chatu.