Jste zde

Candice Olsonová: z designérky celebritou

Zdroj: HGTV

Rady a tipy jak moderně, útulně a levně zařídit byt hledají lidé pravidelně také v televizních show o bydlení. Těch je po celém světě nespočet a jejich řady rozšiřuje i pár tematických pořadů v Česku.

25. 8. 2011

V tuzemsku ale chybí osobnost, kterou by si s krásným a vkusně zařízeným interiérem spojovali všichni tak, jako si se zpěvem spojují Karla Gotta nebo Lucii Bílou. Takovou celebritou, která svůj designérský talent uplatnila nejprve v Kanadě a pak i ve Spojených státech, je designérka Candice Olsonová.

Candice znamená styl

Nejen že je tato sedmačtyřicetiletá Kanaďanka jednou z nejvýznamnějších designérských osobností v Severní Americe, ale patří také k nejsledovanějším celebritám. Za obojí vděčí svému talentu, kterým se prostřednictví jejích show každý týden inspiruje 115 milionů severoamerických domácností.

Schopnost proměnit obyčejné obývací pokoje v místa, kde bude radost každý večer posedět, ocenil například list The New York Times a Candice byla také hostem v legendární talk show Oprah Winfreyové.

Cesta ke hvězdám

Candice Olsonová vystudovala interiérový design na univerzitě v Torontu a po čase nastartovala raketový vzestup až ke hvězdám. Průlom v její kariéře nastal, když jedna lokální kanadská televize věnovala prostor jejímu projektu.

Pak přišly televizní pořady jako Divine Designes nebo Candice Tells All, které se vysílaly v Kanadě i USA. Účinkování v nich Candice rychle vyneslo mezi nejpopulárnější tváře na obrazovkách, ke kterým patří už osm let. Vděčí za to profesionalitě i originálnímu a osobitému přístupu.

Jaké je základní motto její práce? „Myslím, že dobrý design by měl být hlavně celistvý. Měl by se stát klasikou a pomáhat vytvářet skutečně podmanivý domov.“

Do televize a ještě dál

Publikum se rad a tipů sympatické blondýnky stále nenabažilo a kanadská designérka proto využila příležitosti uspět i mimo televizní obrazovky. Každých čtrnáct dní píše sloupky, které kupují čtyři stovky novin ve Spojených státech a před šesti lety představila svou vlastní kolekci nábytku a doplňků, kterou si můžete prohlédnout na www.candiceolson.com.

Na adrese www.youtube.com se pak zase můžete podívat na některé epizody z jejích pořadů a zjistit, jak Candice změnila téměř nezařízenou ložnici v pokoj snů nebo obyčejnou kuchyni v místnost luxusní tak, že by v ní leckdo i rád spal.