Jste zde

Posedlí Facebookem: Chorvatský designér navrhl speciální postel, v Česku můžete koupit „Zeď“

Zdroj: behance.net

Postel ve stylu Facebooku? Tak za to jednoznačně palec nahoru a „To se mi líbí“. Sociální sítě pronikají do všech sfér našich životů. Občas možná až moc. Ostatně – podívejte se sami.

8. 1. 2013

Chorvatský návrhář a bytový designér Tomislav Zvonaric přišel v loňském roce s konceptem postele, „díky které byste byli svým přátelům z Facebooku blízko i ve chvíli, kdy byste spali.“ Pro běžného člověka trochu ulítlý nápad, pro závisláky na „fejsíčku“ nejspíš splněný sen.

Základem soutěže je slavné modré písmenko „f“, které Tomislav položil a do jehož jedné části umístil postel a do druhé pracovní kout s počítačem. Přepážka mezi těmito dvěma prostory ale umožňuje i aktualizaci přímo z pohodlí postele.

To se mi líbí? Opravdu?

To bylo ostatně i jedním ze Zvoranovičových cílů – snoubit komfort s funkcionalitou. Jestli jde ale o designově dotažený kousek, to už necháme na vašem posouzení.

facebook-design1

Jste posedlí svými statusy a neustále aktualizujete obsah na zdi? Pak je tato postel stvořená přímo pro vás! Zdroj: behance.net

Zvonarič navíc myslel i na další detaily. Jedním z nich je povlečení. Polštář by měl být modrý – s potiskem loga Facebooku, přikrývka by pak byla pokryta nejznámějšími symboly, které se na této sociální síti uplatňují. Probudit se a mít na očích jako první věc symbol žádosti o přátelství? To je nejspíš geekův splněný sen.

Postel je zatím jen ve fázi návrhu. Zvonarič vytvořil první model a přiznává, že pokud by chtěl se sériovou výrobou, musel by se domluvit přímo s vedením Facebooku – což by asi nebyla žádná legrace. Povzbudit by ho ale mohli tisíce nadšenců, které postel oslovila.

facebook-design3

Bez "fejsu" a bez kafe ani ránu? Pořiďte si stylový hrneček! Zdroj: facebookstyl.cz

Facebook-design je k dostání i v Česku

Pokud přeci jen toužíte po něčem, co se inspirovalo světem této světoznámé sociální sítě, pak si rozhodně nemusíte zoufat. I v Česku totiž funguje minimálně jedna firma, která se na podobné předměty specializuje.

Bůh suď, jestli si žádala o svolení přímo u božského Marka Zuckerberga, ale v její nabídce najdete třeba sprchový závěs, který je designovaný jako facebooková zeď. Popisek k tomuto výrbku tvrdí, že člověk tak ve sprše může jednodušeji přemýšlet o tom, jak co nejoriginálněji zaktualizovat svůj profil. Jasně, třeba fotkou z koupelny, co?

facebook-design4

Tohle je koupelnový úlet - nicméně v bytě lidí, kteří neudělají bez sociálních sítí ani ránu, asi celkem stylový doplněk. Zdroj: facebookstyl.cz

V nabídce jsou třeba i hrnky – buď  s palcem nahoru pro kávu, nebo pro čaj. Každému, jak je libo. Nicméně těžko říci, jaký má firma obrat a jak je oblíbená u fanoušků. Na Facebooku totiž svůj oficiální profil nemá…