Jste zde

5 důvodů pro pořízení domácího mazlíčka: Zvýší sebevědomí, zlepší náladu

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Škemrá vaše dítko o pejska, nebo alespoň křečka, když už nic jiného? A vy stále odoláváte moci a přesvědčivosti dětských očí? Máme pro vás 5 důvodů, proč je skvělé žít v domácnosti se zvířetem. Přesvědčí vás, že ho potřebujete!

21. 7. 2017

Samozřejmě svou ratolest musíte nejprve náležitě poučit o tom, že s pejskem bude muset chodit za každého počasí ven a bude se o něj muset starat jako o mladšího sourozence. Křečkovi nebo jinému menšímu zvířeti bude muset čistit místečko. A co nakonec zvířetem v domácnosti získáte? Zdaleka to nejsou jen starosti navíc, které by za to nestály!

1. Zvířata mají blahodárný vliv na psychiku

Dokud se nepomazlíte se psem, když vás přepadne splín a pocit beznaděje, nepochopíte, jak velký vliv na lidskou psychiku má. Ač vám neporadí a z toho, co mu řekne, takřka ničemu neporozumí, bude tu pro vás, protože dokáže vycítit a rozpoznat emoce, které vámi právě zmítají. Většina psů v takových okamžicích poslušně sedí a nastavuje svůj kožíšek k dispozici, abyste se jeho hlazením uklidnili.

Pokud víte, že by se o pejska neměl kdo starat, pořiďte dítěti alespoň menší zvířátko.Zdroj: www.bigstockphoto.com

2. Hlazení zvířat zlepšuje náladu

Když už jsme u toho hlazení, vědci prokázali, že nervová zakončení, která máme v dlaních, jsou při kontaktu se zvířecí srstí pozitivně stimulována a v mozku dochází k reakcím, které jsou nám příjemné. Zlepšete si náladu pravidelným hlazením svého zvířecího přítele! 

3. Naučíte děti starat se o druhé

Není lepší způsob, jak dítě naučit, že se musí umět postarat nejen samo o sebe, ale i o druhé, o ty, kteří jsou na něm závislí – tedy spíš později budou. Péčí o zvíře si dítě osvojí základní návyky, které později v životě stoprocentně využije, například když se bude starat o své vlastní děti. Vnuknete mu tím notnou dávku zodpovědnosti. 

4. Možná potřebujete canisterapii

Když mluvíme o canisterapii, tedy terapii prostřednictvím psa, nemyslíme tím ono hlazení a tulení při vaší špatné náladě, kdy byste nejradši neviděli celý svět. Myslíme tím canisterapii starších či hendikepovaných osob, mentálně či fyzicky postižených, slepých a osob, které z nějakého důvodu potřebují psí asistenci. Pro mentálně či fyzicky postižené děti je pes naprostým požehnáním!

Děti, které se starají o psa (nebo o kočku), jsou prý lepšími čtenáři. Alespoň to tedy tvrdí průzkumy.Zdroj: www.bigstockphoto.com

5. Zajistíte si pohyb

Pokud si pořídíte psa, budete s ním muset chodit denně na procházky. Pokud to neuděláte, nejspíš vás bude chvíli co chvíli čekat nemilé a nevábné překvapení v bytě nebo z nudy roztrhané boty. Ani sebevětší lenoch ale neodolá pocitu spokojeného psa, který venku běhá, směje se a je na něm vidět radost z pohybu. Na druhou stranu – jestli máte pocit, že s ním skutečně nebudete denně chodit ven, raději doporučujeme křečka, morče nebo kočku. Pes by byl v takovém případě chudák.

Mít doma zvíře je k nezaplacení

Víte, že vědci zjistili, že děti, které se denně starají o domácí zvíře, mají zdravější sebevědomí? Pocit, že o někoho zvládají pečovat, je jím naplňuje. Zároveň se přišlo na to, že děti rády svým zvířatům předčítají, takže jsou lepšími čtenáři. A důvodů, proč do svého bydlení vpustit zvíře, je ještě mnohem více.