Jste zde

Známe trendy Vánoc 2021. Je čas na fialovou, udržitelnost a vintage prvky

fialové vánoce Zdroj: Bigstockphoto
Ladíte si rádi Vánoce podle trendů? Pak určitě napjatě očekáváte, jak by podle designérů měly vypadat letošní svátky zimy. Nebudeme vás dlouho napínat – uchytí se fialová a malinová barva, minimalismus a vintage.

6. 11. 2021

Zatímco loni vedla mezi barvami kombinace modré a růžové, letos designéři sázejí na barvu malin, švestek a tmavých hroznů. Tyhle barvy dokážou být neskutečně elegantní, a když je doplníte zlatými prvky, jak odborníci dál radí, budete mít Vánoce tak in, jak jen můžou být. 

Slavnostní tabule bílá a personifikovaná

Pro slavnostní tabuli ovšem platí spíš ladění do bílé. Bílý ubrus by měl být samozřejmostí, k němu se pak letos bude hodit matné stříbro a čiré sklo.

bigstock-christmas-gift-in-sustainable-396704678.jpg

balíček z juty
Zdroj: 
Bigstockphoto
Letos pofrčí o Vánocích nejen honosnost, ale i přírodní tóny a udržitelnost.

Designéři se shodují i v tom, že letos nešlápnete vedle, když budete stůl zdobit o něco osobněji, než jak jste to možná dělali dosud. Ke každému místu můžete například dát lísteček s ručně napsaným jménem, případně zvolit nějakou vtipnou fotografii nebo složit cokoli z papíru a na výtvor načrtnout iniciály.

V hlavní roli dřevo a minimalismus

Letošní Vánoce se inspirují na drsném severu – konkrétně si přebírají minimalismus, ovšem nikoli strohost. Pokud neholdujete skandinávskému stylu bydlení, zřejmě tomuhle trendu nepropadnete a rozhodně to nelámejte přes koleno. Na druhou stranu je to skvělá šance k vyzkoušení něčeho nového!

Severský minimalismus sám o sobě počítá především s přírodními materiály, stejně tak letošní Vánoce. Nejvíc z nich bude samozřejmě vyčnívat dřevo, které nás dokáže spojit s přírodou, i když si pochutnáváme na řízku s bramborovým salátem v 7. patře paneláku na okraji Prahy. 

bigstock-christmas-sustainable-gift-box-397648271.jpg

balíček v recyklovatelném papíře
Zdroj: 
Bigstockphoto
Balíček pod stromeček můžete zabalit třeba do recyklovaného papíru, případně zkuste i papír pečicí.

Kromě dřeva pak bude ve hře ještě sklo. Než si tedy začnete pořizovat ozdoby, promyslete, jestli chcete dát přednost těm dřevěným, nebo skleněným. 

Vyčnívat můžou jen věnce

Milujete věnce a Vánoce si bez nich (nebo aspoň bez jednoho) neumíte představit? Tak to ani nezkoušejte! Letos budou in věnce dokonale přirozené právě v duchu zmiňovaného minimalismu, z přírodních prvků, nebo úplně naopak můžou být výstřelkem moderní doby! Ale nic mezi tím…

Posviťme si na světélka

Světla a světélka k zimním svátkům neodmyslitelně patří, letos ale nepůjde o nic křiklavého – ve hře budou světla ve vintage stylu, která spolehlivě navodí nostalgickou atmosféru. Při té je přece radost zavzpomínat na všechny krásné okamžiky uplynulého roku. Zároveň taky zachycují radost ze svátků. A tak to má být!

Balte udržitelně

To, co dělá Vánoce Vánocemi, jsou pochopitelně i dárečky pod stromečkem! Letos můžete i o svátcích ukázat, že vám záleží na přírodě a jejím stavu, a dárečky můžete zabalit do ekologických obalů, které jsou recyklované a recyklovatelné. Nebojte se, že by to nevypadalo dobře!

Použitý zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/home-decorating-ideas/a37128983/christmas-trends/ 

Ať jsou trendy lýkové provázky a dárky v novinách, tenhle styl je stejně hrozný,jako rádoby přírodní dekorace na svatbách. Všichni jako ovečky jedou jeden styl, jen aby byli in. Skandinávský styl v Čechách? Nevím proč.