Jste zde

Život na zámku. Pořiďte si do obývacího pokoje stylový sedačkový skvost!

Zdroj: isedacky.cz

Jako král – tak se budete cítit, pokud si domů pořídíte některý ze sedačkových skvostů, které vám představíme v tomto článku. Na druhou stranu ale musíte být i jako král bohatý. Vždyť luxusní stylová sedačka může vyjít i na 250 tisíc!

17. 3. 2014

Vycházejí z podoby zámeckých sedacích souprav – těch ze 17. století i o trochu modernějších, vyrábějí se ručně – od vyřezávaných opěrek po potah a jsou to skvosty, které by člověk čekal spíše v zámecké komnatě než v obývacím pokoji. Barokní a stylové sedací soupravy.

V Česku se na ně specializuje jen pár firem

Firem, které se na jejich výrobu specializují, v Česku příliš není. Nicméně jedním z míst, kde můžete na tyto kousky narazit, jsou stránky isedacky.cz, kde mají poměrně širokou nabídku barokních, rustikálních a stylových sedacích souprav. Je libo křeslo jako pro krále, nebo luxusní sedací soupravu, která jako by vypadla z bytu bohatého arabského šejka? Tady je seženete.

Plánujete spíše pořízení sedací soupravy z kůže? Mohl by se vám hodit článek: Kožená sedačka na vlastní kůži: Se správnou péčí vydrží krásná desítky let

stylove-sedacky3

Tohle je jedna z nejluxusnějších sedacích souprav, kterou na českém trhu najdete. Emma - v provedení buď látkovém, nebo koženém. Zdroj: isedacky.cz

Výroba podobných sedacích souprav je náročná – na materiály i lidskou práci. A kvůli tomu logicky zdlouhavá a také poměrně drahá. Na druhou stranu je ale třeba říci, že každý vyrobený kus je potom originál a nikdy nenarazíte na dva stoprocentně stejné.

Sedačka, na kterou padlo 50 metrů látky

K těm nejexluzivnějším kouskům, které tady mají, patří například sedací souprava Emily. Robustní a bohatě zdobená sedačka, která má svou předlohu možná na některém z francouzských zámků. Jen na výrobu potahů padlo prý přes padesát metrů látky. A pak také desítky hodin práce.

stylove-sedacky2

Sedací souprava Emily - na její výrobu padlo více než padesát metrů látky. Zdroj: isedacky.cz

Sedačka Emily má spoustu drobných detailů – jedním z nich je třeba spodní lem, který má bránit tomu, aby se pod sedačkou usazoval prach. Vyrábí se na zakázku, zákazník si může vybrat, která látka se použije na potah, a zaplatí za ni přes dvě stě tisíc korun.

A ještě o trošku výš se pohybuje cena sedačky Emma, která je prý jednou z těch vůbec nejluxusnějších, co jsou na českém trhu k sehnání. V kožené verzi stojí čtvrt milionu korun.

Pořádným nadstandardem jsou i Masážní křesla: Proměňte svůj obývací pokoj ve wellness. Poradíme vám, které vybrat

Do obývacího pokoje i reprezentativního salonku

I přes svojí vyšší cenu si ale tyto stylové sedačky své kupce nacházejí. A velmi často si je lidé pořizují do velkých rodinných domů, vil, kde se stanou ozdobou velkého obývacího pokoje. Výjimkou ale není ani jejich pořízení do luxusních salonků hotelů a restaurací nebo do reprezentativních prostor velkých firem. Tady jsou často symbolem určitého postavení firmy a jejího úspěchu. 

stylove-sedacky4

Chcete udělat ze svého obývacího pokoje královskou komnatu? Pak vsaďte třeba na sedací soupravu Epoque. Zdroj: isedacky.cz

Jak dlouho trvá podobnou sedačku vyrobit? Záleží samozřejmě na typu. Například u barokní sedačky Epoque její výroba trvá asi tři až čtyři týdny a pracuje na ní zhruba desítka lidí. Začíná se ručním vyřezáním rámu, opěrek, područek… Ty se pak několikrát střídavě patinují a dobrušují, aby byly dokonale hladké, pak přijde na řadu lak a až poté se základní dřevěná kostra dostává k čalouníkovi – který už má k dispozici látkový potah, který mu připravily švadleny.

Technologický postup se pečlivě dodržuje a stejně tak se pečlivě hlídá i kvalita materiálů, které jsou speciálně určené právě pro tyto sedačky. A výsledky? Ty jsou mnohdy opravdu pohádkové!