Jste zde

Sedací soupravy, které jste ještě neviděli! Od té, ve které je ukrytá palanda, po baroko!

Zdroj: isedacky.cz

Chystáte se koupit sedací soupravu a potřebujete inspiraci? Vybrali jsme pro vás 10 originálních sedaček, které nabízejí i české obchody. Podívejte se na krásné a unikátní kousky!

1. 7. 2012

Sedací souprava by měla být kvalitní, pohodlná a vyrobená tak, aby vydržela déle než několik málo let. Zároveň by ale měla perfektně zapadat do stávajícího interiéru, stát se jeho nedílnou součástí, případně dominantou.
Koupě sedací soupravy není malá investice, na druhou stranu ale investujete do věci, ze které byste se měli těšit dlouhá léta a ne být po pár týdnech nešťastní ze špatné volby. Nechce se inspirovat naším výběrem – některé kousky jsou hodně odvážné, rozhodně ale nenudí.

1.    Sedací souprava nebo palanda?

Titulní fotografie článku možná představuje ideální řešení do opravdu malých bytů. Tenhle kousek byl představený loni na výstavě v Miláně a vzbudil pořádný rozruch. K tomu, aby člověk vytvořil z pohodlné pohovky „palandu“ prý stačí jediný tah. A ač to možná na první pohled nevypadá, tak každé z lůžek unese sto kilogramů.

Nechte se inspirovat i v dalším článku: I sedací soupravy podléhají trendům. Víte, co letí právě teď?

2.    Pořádný luxus v pořádné kůži

Tenhle kousek si do obývacího pokoje nemůže dovolit každý – stojí totiž bez desetikoruny 190 tisíc korun! Sedačka Chesterfield je tak asi nejluxusnější, kterou můžete v Česku získat. Dřevěné části jsou z buku, ručně vyřezávané a patinované. „Potah“ je v kůži, které je také možno dodat nádech starobylosti. 

isedacky2

2. Kožená sedací souprava Chesterfield Zdroj: isedacky.cz

3.    100% přizpůsobení

Pokud stavíte pohodlí nade vše ostatní, pak zvolte tuto sedačku. Přesně podle svých představ si můžete nastavit jako podhlavníky, tak vysunout sedáky. Pod nohy člověk nepotřebuje žádný další taburet.

isedacky3

3. Sedací souprava Oregon Zdroj: isedacky.cz

4.    Havana do rohu

Pořádný relax si člověk může dopřát, i když zvolí rohovou variantu. Sedačku Havana můžete zvolit s relaxačním sedem, které možné ovládat manuálně, nebo elektronicky. Barva a materiál je čistě ve vaší režii. Dokonce je možné ji vyrobit i v rozkládacím provedení, kdy se v jejím nitru ukrývá dvojlůžko.

isedacky4

4. Rohová sedací souprava Havana Zdroj: isedacky.cz

5.    Baroko v obývacím pokoji

Obdivujete zručnost starých nábytkářských mistrů? Pak určitě oceníte i tuhle ručně vyřezávanou barokní sedačku. Konstrukce je z bukového masivu, do něhož je vsazené čalounění, které jako kdyby vypadlo z některého českého hradu, nebo zámku. Takhle vypadá posezení jako z pohádky!

isedacky5

5. Barokní sedací souprava Imperátor Zdroj: isedacky.cz

6.    Peří v opěrkách

Tipovali byste, že zádové polštáře jsou u tohoto kousku plněné peřím? Vzniká tak extrémně měkké a pohodlné posezení. U této sedačky se navíc nemusíte spokojit s tímto světlým provedením. Výrobce garantuje, že je potah schopný dodat ve 180 barevných odstínech. K tomu navíc „přihazuje“ záruku 10 let na kostru.

isedacky6

6. Moderní sedací souprava Madison Zdroj: isedacky.cz

7.    Stoprocentně polohovatelná

Polohování zad, nohou a dokonce i podpěrky hlavy. Sedací souprava Gold je synonymem absolutního luxusu a pohodlí. Celé ovládání této luxusní sedací soupravy můžete pořídit buď v manuálním, nebo v elektrickém provedení. Na kolik sedačka vyjde, záleží na tom, čím vším ji člověk nechá doplnit. Mimochodem – povrch sedačky tvoří italská kůže.

isedacky7

7. Sedací souprava s polohováním Gold Zdroj: isedacky.cz

8.    Když chcete luxus

I v pořadí osmá sedačka pochází z ranku těch nejkvalitnějších. Designově perfektně zvládnutý kus má chromový rám, polohovatelné podpěrky hlavy a velmi zajímavě provedené područky rukou.

isedacky8

8. Sedací souprava Folk Zdroj: isedacky.cz

9.    Pro milovníky klasiky

Není nad klasiku. Klasická sedací souprava s odlehčenou konstrukcí z bukového dřeva, zdobená jemnou linií masivu. Zákazník si prý může vybrat, zda ji chce potáhnout látkou, nebo kůží, výrobce nabízí i imitaci staré kůže.

isedacky9

9. Klasická sedací souprava Karon Zdroj: isedacky.cz

10.    Rohová sedačka v kůži

Nadčasový design, velký výběr kožených i látkových potahů a kvalita, kterou vám nenabídne žádný supermarket. Sedací souprava Texas, která vznikla pod taktovkou italských designérů, je další člen z rodiny klasických, ale velmi kvalitních sedaček, u kterých si zákazník může vybrat, v jakém materiálu a barvě ji bude chtít.

isedacky10

10. Rohová sedací souprava Texas Zdroj: isedacky.cz