Jste zde

Masážní křesla: Proměňte svůj obývací pokoj ve wellness. Poradíme vám, které vybrat!

Zdroj: masazni-kresla.cz

Přeměří vás a zváží, pak diagnostikuje, jak moc máte zatuhlé zádové svaly, odhadne míru stresu a pak vybere masáž. Někdy se dočkáte i muzikoterapie nebo akupresury chodidel. Zkušený masér? Omyl! Tohle všechno už dnes umí kvalitní masážní křesla!

5. 12. 2013

Odhaduje se, že problémy se zády minimálně jednou za život potrápí asi osmdesát procent populace. A příčiny jsou jasné – špatně stojíme, špatně sedíme a dokonce i špatně spíme. K tomu se přidává shon, stres a špatné stravování. Člověk je pak rychle unavený, všechno ho bolí, je podrážděný.

Jak z toho ven? Čas od času vypnout – v ideálním případě třeba právě na masáži, která odbourá bolest zad a kloubů a člověk si při ní perfektně odpočine. A alternativou ke klasické návštěvě wellness a maséra jsou dnes právě luxusní masážní křesla.

Kvalitní křeslo zvládne i základní diagnostiku

„Jen masér pozná, kde mám problém a kde je potřeba přitlačit!“ To je nejčastější, nicméně lichý argument proti masážním křeslům. Kvalitní křesla totiž mají diagnostiku zatuhlosti svalstva, dokážou si vás a vaše tělesné parametry přeměřit a podle toho následně připravit opravdu účinnou a zároveň příjemnou masáž.

Za absolutní špičku jsou v tomto směru považovány výrobky Sanyo, firmy, která se sloučila s gigantem Panasonic a která se může pochlubit opravdu pokročilou diagnostikou, kterou mnozí s trochou nadsázky připodobňují ke sci-fi.

Pocit jako ve stavu beztíže i 3D masáž

Ostatně posuďte sami – křeslo Panasonic EP-MA 58 umí navodit stav podobný pocitu beztíže – kdy masírovaného člověka položí společně s celým křeslem prostřednictvím funkce Zero Gravity do jedné ze tří poloh. Mimo to poskytuje i takzvanou 3D masáž, jež díky výsuvnému mechanismu dokáže účinně promasírovat i ramena. Zvládá i akupresuru chodidel a specialitkou je potom program Stretch.

„Jde o protahování meziobratlových úponů,“ vysvětlí vám v předváděcím centru v pražských Stodůlkách, kde mají k vyzkoušení zhruba čtyřicítku masážních křesel a člověk si je zde může vyzkoušet na vlastní kůži. „Laicky řečeno provádí křeslo natahování na skřipec, nicméně jen do bodu, do kterého je to člověku příjemné,“ přiblíží vám tady s úsměvem.

masazni-kresla3

Křesla Profimedica už si do obývacího pokoje asi nepostavíte, uplatnění ale nacházejí třeba v lázeňských domech. Zdroj: masazni-kresla.cz

Tento kousek si můžete pořídit klidně i do obývacího pokoje, na rozdíl například od křesel značky Profimedica, které vypadají už opravdu mohutně, křeslo Panasonic zapadne do interiéru v pohodě. Mimo to ho ale běžně používají i v lázeňských domech a wellness centrech – jako běžnou a standardní součást terapií.

Kolébkou masážních křesel je Japonsko

Kolébkou masážních křesel a moderních technologií, které se u nich dnes používají, je Japonsko. Vůbec první plnohodnotné moderní masážní křeslo tady vzniklo před zhruba čtyřiceti lety a byli u toho lidé ze společnosti Inada.

masazni-kresla2

Vypadá to jako ze sci-fi filmu, ale jde o moderní a luxusní masážní křeslo. Zdroj: masazni-kresla.cz

A tahle firma funguje dodnes a má na trhu výbornou pověst. Navíc křesla Inada poměrně snadno poznáte. Mají svůj specifický a typický vzhled. Křesla Inada vám standardně naskenují výšku a podle ní pak nastaví masáž.

Model Inada H.9 potom pak umí i pracovat s muzikoterapií. Člověk si nasadí sluchátka a masáž si užívá při poslechu vybrané hudby. Křeslo nabízí multifunkční masáž – a to v opěradlech, v sedáku i v opěrce nohou. Za profesionálního domácího maséra je označovaná i Profimedica 17, křeslo, které dokáže poskytnout masáž celého těla, včetně masáže rukou.

Celý masážní salón v jednom křesle

Velká část masážních křesel pracuje na principu masážních válečků. A hloubková a správně diagnostikovaná válečková masáž skutečně dokáže nahradit návštěvu maséra a pomoci při zdravotních obtížích. Kromě toho ale velká část křesel zvládá i masáž lymfatickou, kladívkovou, hnětací nebo vibrační.

masazni-kresla4

Špatná životospráva a stres - to jsou velké problémy dnešní doby. Masážní křeslo s nimi ale umí účinně bojovat. Zdroj: masazni-kresla.cz

S trochou nadsázky se tak dá tvrdit, že si domů s pořízením masážního křesla člověk pořídí celý masážní salon. A stejně jako u spousty jiných produktů platí – zajímejte se, zjišťujte si informace a vsaďte na prověřené značky, ač bývají dražší, než neznámé a nekvalitní produkty kupříkladu z Číny.