Jste zde

Žere vám pračka ponožky? Vyrobte si z „licháčů“ třeba obal na hrnek!

licháče na topení Zdroj: Shutterstock
Ruku na srdce – kdybyste měli spočítat, o kolik ponožek už jste nějakou záhadou přišli během praní prádla, asi byste to nedokázali. Dát do pračky pár ponožek, ale při skládaní už mít jen jednu? To je bohužel tak nějak běžné. Ty osamělé se ale dají využít!

22. 10. 2022

Pokud rádi tvoříte, určitě vás potěší naše tipy na to, co pěkného s ponožkami, které praní přežily, udělat. Svými výtvory můžete udělat radost sobě, svým blízkým, dětem… A taky může mít netradiční doplňky do domácnosti.

Ponožky, kam se podíváte

Nenechávejte ty osamocené chudinky ležet ladem, odložené v kbelíku nebo čemkoli jiném, co jako by už nestálo za pozornost. Proměňte je v doplňky, které vás při každém pohledu zahřejí a návštěvy se nad nimi pousmějí.

shutterstock_1436106482.jpg

ponožky v rámu
Zdroj: 
Shutterstock
Pokud máte smysl pro humor, můžete si doma vyrobit i takovou "pátrací" nástěnku.

Vyrobte dárkový obal

Chcete někoho blízkého potěšit pár bonbóny nebo něčím podobně drobným? Zvlášť jestli vyrobíte něco svého, bude mít takový dáreček velký úspěch! Dobroty pak dejte do hrnku, který jste před tím vylepšili. Vystřihněte v ponožce díru na ouško a jednoduše hrnek oblékněte do ponožky tak, aby měl vrchní gumičku na horním okraji. Až usadíte ponožku a vytvarujete díru podle ouška, zašijte ji.

Pokud máte svůj oblíbený hrnek, ale už se vám trochu okoukal nebo dokonce utrpěl nějaký nepěkný šrám, klidně ho dejte do ponožky a pijte z něj! Udělejte trik s ponožkou stejně jako v předchozím případě, jen nechte nahoře centimetr nebo pro jistotu dva od horního okraje.

Pozor ale – takový hrnek je trochu nepraktický. Myjte ho jen ručně, opatrně a taky musíte nechat pečlivě uschnout ponožku, která se při mytí více či méně namočí.

shutterstock_628370276.jpg

licháče
Zdroj: 
Shutterstock
Některé firmy už dnes staví na tom, že prodávají každou ponožku jinou. A proč vlastně ne?

Za jedinečné květináče

Je pravda, že květináče dneska seženeme v jakékoli velikosti i barvě, ale kolik lidí na něm má svůj vlastní, oblíbený vzor z ponožky? Hádáme, že jich je opravdu málo. Buďte jedněmi z toho mála! Nechte tu část ponožky s vrchní gumičkou, kterou posadíte na kraji květináče, „oblékněte“ květináč, ponožku šikovně zastřihněte a sešijte.

Pouzdro na mobil, které jen tak někdo nemá

Moderní pouzdra na mobil jsou sice ve většině případů elegantní, ale ve stejném množství případů postrádají osobité kouzlo. Změřte si ponožku podle velikosti svého telefonu. Konec, kterým budete telefon ukládat dovnitř a vytahovat ven, by měl mít gumičku. Pak už jen ustřihněte zbytečně dlouhý kus ponožky a šikovně zašijte. Tadá!

shutterstock_1938662977.jpg

licháče doma
Zdroj: 
Shutterstock
Licháče určitě najdou upotřebení v domácích podmínkách. Doma totiž nemusíte řešit, že vám ponožky neladí.

Barevné těsnění na okno

Táhne vám dovnitř do bytu okny? I ta moderní to občas dopustí. Tak posbírejte osamocené ponožky a pusťte se do výroby těsnění, které vás bude těšit pokaždé, když se na něj podíváte. Bude totiž naprosto nefalšovaně dotvářet atmosféru vašeho domova.

Ponožky stačí rozstříhat na pruhy, ze kterých po rozložení vzniknou kruhy. Potom je v libovolném pořadí sešijte k sobě. Na jednom konci ponožku sešijte a vycpěte celého „hada“ látkou, vatou nebo čímkoli podobným.

Pokud si chcete vyrobit polštářek (doporučujeme cestovní do auta, ať už pro vás, nebo pro děti), vycpěte si ho dostatečně, ať vás z odpočinku na vašem výtvoru nebolí za krkem.

Sněhulák i zvířátko pro vaše děti

Dokonale antistresová hračka pro děti, se kterou si budete potají hrát taky? Existuje a u vás bude existovat taky. Stačí mít bílou ponožku, zhruba 6-7 sáčků zatím neuvařené rýže a niť nebo korálky na dozdobení. Ponožku naplňte rýží. Budete-li chtít vytvořit sněhuláka o dvou koulích, jednoduše ho po naplnění větší části pevně převažte nití. Pak plňte dál a vytvarujte hlavičku.

Zbyla vám barevná nebo černá ponožka? Vytvořte z ní čepici. Ponechte si jen špičku a kousek „chodidla“, ustřižený kraj jednou nebo dvakrát přehněte a nasaďte sněhulákovi na hlavu.

Oči, nos a ústa můžete buď vyšít, nebo je vytvořte z korálků. Chybět by neměly knoflíky, vždyť víte. Podobně jako sněhuláka můžete vyrobit i zvířátko. Fantazii se meze nekladou. Skvěle vypadají sovičky, tučňáci nebo lvíčci.

Když ponožky naplníte rýží, sami poznáte, jak příjemně je s hračkou pohrávat. Nepopsatelné a uklidňující.

Zabalte právě nenošené boty

Vytáhnete z botníku lodičky nebo jiné botky jen při speciálních příležitostech párkrát do roka? Zabalte je do lichých ponožek, aby se mezi ostatními botami nepoškrábaly nebo zbytečně neušpinily.

I nábytek může mít ponožky

Jestli nechcete mít na nohou od stolů a židlí barevné ponožky, tak to docela chápeme. Mnohem víc tenhle trik oceníte v dětském pokoji u nábytku na hraní, který vaše dítko jistě neustále posouvá a možná tím dává zabrat podlaze víc, než by bylo potřeba. Jednoduše na nohy navlékněte ponožky. Děti budou nadšené a vám (i podlaze) se uleví.

Máte taky svoje tipy, jak využít ponožky, které po vyprání osaměly?

Zdroje:

  • https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-cas-bydleni/294296/6-skvelych-napadu-jak-vyuzit-liche-ponozky.html
  • https://hobby.instory.cz/303-napady-jak-vyuzit-liche-ponozky.html
  • https://ekopanenky.cz/en/blog/co-s-lichaci/