Jste zde

Zbavte se nežádoucí vlhkosti v domě

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Abyste zabránili průniku vody a vlhka do stavební konstrukce a dalších prostorů stavby, musíte provést správnou izolaci, v tomto případě hydroizolaci. Vhodně provedená hydroizolace zamezí průniku vody a vlhkosti jednou provždy.

25. 4. 2019

V exteriéru se využívá na plochých střechách a na terasách. V interiéru má hydroizolace své využití především v koupelnách.

Pro aplikaci hydroizolace používejte vždy kvalitní certifikované produkty. Není však potřeba zbytečně připlácet za značku. Například řada výrobků hydroizolace PRO-DOMA splňuje všechny vysoké požadavky na kvalitu, přitom je však výrazně levnější než srovnatelné produkty komerčních značek.

Vybírejte hydroizolaci podle účelu

Dle místa, které potřebujete odizolovat, můžete volit mezi:

  • PRO-DOMA BIT AL 35  – jedná se o nastavitelný asfaltový pás ze separační vrstvy, kterou tvoří tavitelná folie a minerální posyp. Nosná vložka je nenasákavá. Koupit můžete role o šíři 1 m a délce 10 m, tloušťka 3,5 ± 0,2mm. Pás je určený k izolaci proti vlhkosti a jako protiradonová a parotěsná zábrana.
  • PRO-DOMA BIT G200 S40  – má nosnou vložku ze skelné tkaniny, která umožňuje mechanické ukotvení. Separační vrstvu tvoří lehce tavitelná folie a rovněž minerální posyp. K dostání jsou v rolích o šíři 1 m a délce 10 m, tloušťka 4,0 ± 0,2 mm. Využívá se k izolaci proti tlakové vodě a jako podkladní nebo vrstvená hydroizolace střech.
  • PRO-DOMA BIT V60 S35  – zde nosnou vložku tvoří skelná rohož – vlies. Separační vrstvou je opět jednoduše tavitelná folie z jedné strany a z druhé minerální jemný posyp. Role jsou k dispozici v šíři 1 m a délce 10 m. Pás je vyráběn v tloušťce 3,5 ± 0,2 mm. Tento typ se hodí k izolaci před vlhkem, především proti spodní vodě a k izolaci střech v souvrství.

Tekutá lepenka na všechny povrchy

Pro vytvoření hydroizolačních vrstev skvěle poslouží také dvousložková stěrková hmota – tekutá lepenka PRO-DOMA. Je vhodná k potěru betonů, omítek i zdiva, užijete ji také na sádrokarton a další povrchy, kde hrozí průnik vlhka. Výhodou je, že lze aplikovat i pod obklady a dlažby, také v bazénech a sklepech. Vytvoří souvislou vrstvu a velmi snadno přilne k povrchu.

Těsnicí pás do koutů

Pro hůře dostupné prostory je ideální využít Těsnicí pás PRO-DOMA. Zajistí trvalou a kvalitní ochranu koutů a rohů, případně různých přechodů. Je zvlášť vhodný do prostředí, kde se využívají k čištění chemické prostředky (do koupelen a jiných sanitárních míst), kterým velmi dobře odolává.