Jste zde

Chytrá řešení pro vaše bydlení. Montované stavby, pergoly a víceúčelové jímky

montované stavby Zdroj: Shutterstock
Plánujete stavbu domu na vlastním pozemku? Rychlou a dostupnou možností je dnes montovaná dřevostavba. Na zahradě pak také jistě oceníte nejrůznější chytrá řešení, která zde můžete realizovat.

17. 5. 2021

Díky takovým řešením si můžete na zahradě leccos usnadnit, ale zároveň také můžete ušetřit. Také si můžete zpříjemnit pobyt na zahradě, kde se obvykle snažíme trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Pojďme se podívat na zajímavé konstrukce, které patří pro svou jednoduchost montáže či usazení k těm nejoblíbenějším.

Dům, který stojí jedna dvě

Stavba domu nemusí být časově náročná, a přitom si postavíte nádherné bydlení, které vám vydrží po celý život. To vám dnes zajistí i montovaná dřevostavba, která je stále populárnějším stavebním materiálem díky modulárnosti, jednoduchosti a v neposlední řadě právě rychlosti výstavby. Montované stavby si můžete nechat realizovat v různých provedeních. Dřevo je vynikajícím stavební materiálem, který je odolný a ekologický.

Pro chytré propojení interiéru s vaší zahradou můžete využít další skvělou konstrukci. Jedná se o hliníkové pergoly. Ty dobře vypadají a snadno se udržují. Také jejich montáž je velice jednoduchá.

Jímka může být víceúčelová

Nyní se pojďme podívat na technické zázemí na zahradě, mezi které nepochybně patří také jímka. Mnoho lidí si myslí, že jímka řeší pouze odpadní vody, což je stále v mnoha oblastech aktuální, jelikož ani kousek za hranicemi velkých měst nemusí být k dispozici veřejná kanalizace. Například dovoz betonové žumpy do Prahy vám dokáže zajistit specializovaná firma, která vám takovou jímku také usadí přímo na místě. Kromě odpadních vod však můžete takovou jímku využít také na:

  • Základ pro vybudování sklepa
  • Zachytávání dešťové vody

Právě na dešťovku se používají takové jímky stále častěji, protože s nimi potom můžete levně a jednoduše zalévat zahradu. V mnoha obcích je již zalévání zahrady z vodovodního řádu v letních měsících často i zakázané, takže se taková jímka stává u domku nutnost.