Jste zde

Vytvořte si krásnou zimní výzdobu oken za pár korun: Z ruliček nebo špachtlí

podzimní výzdoba oken Zdroj: Bigstockphoto
Na Vánoce si ještě chvíli počkáme, a tak není nutné rozvěšovat ozdoby a shánět se po stromku. Vaše okna ale určitě nějakou tu péči uvítají. Nemluvíme zrovna o mytí. Co kdybyste si užili příchod zimy s výzdobou, za kterou se všichni ohlédnou?

15. 11. 2023

Tedy pokud bydlíte v domě. To ale neznamená, že byste si okno nemohli vyzdobit v bytě v paneláku, prostě jen tak sami pro sebe. S chutí do toho, máme pro vás pár nápadů, jak vkusně překlenout pozdní podzim a přicházející zimu, ale ještě nevábit ducha Vánoc.

Neříkejte „aaa“, jen lepte a barvěte

Taky vám z dřevěných špachtlí naskakují osypky, protože si vzpomenete na onen nepříjemný okamžik u doktora? To vás teď děsit nemusí. V každé prodejně pro kutily tyto špachtle seženete. Když pak budete mít lepidlo a sprej v barvě, které dáváte přednost, bude za chvilku hotovo.

bigstock-merry-christmas-and-happy-holi-216099319.jpg

dívka s vystřihovánkami
Zdroj: 
Bigstockphoto
Pro tvorbu vystřihovaných hvězd volte raději slabší papír, bude se vám lépe ohýbat.

Vezměte si tři špachtle a slepte je k sobě tak, aby vznikla šesticípá hvězdička. Vezměte si tedy jednu, druhou k ní přilepte kolmo a s třetí už si hravě poradíte, protože bude jasné, jak hvězda vznikne. Jakmile lepidlo zaschne, můžete začít barvit nebo sprejovat oblíbenou barvou. Zřejmě nejhezčí výsledek získáte s bílou barvou a různobarevnými třpytkami.

Náš tip: Jste spíš na ty přírodní ozdoby? Nemusíte špachtle vůbec barvit!

Jakmile barva zaschne a struktura dřívka nebude prosvítat, přilepte ke středu hvězdičky provázek a jeho druhý konec maličkým kouskem izolepy připevněte k oknu. To bude paráda! A vaše děti se u toho vydovádí taky.

Kouzlete s ruličkami od toaletního papíru

Tahle vděčná maličkost, rulička od toaletního papíru, jako by byla stvořená pro nejrůznější kreativní výtvory. Pokud jich pár doma máte, protože jste počítali s tím, že si z nich dříve nebo později něco vyrobíte, s chutí do toho. Karton, ze kterého jsou vyrobené, je perfektní.

Ruličky si podélně přehněte a nastříhejte na půlcentimetrové nebo centimetrové proužky. Hvězdici jednoduše vytvoříte zploštěním proužku ruličky do pomyslné elipsy se špičatými konci. Slepte konce pěti takových „elips“ k sobě a získáte základní hvězdu. Pak ještě dozdobte menšími dílky – stačí, když ty, které vám vzniknou po rozstříhání, přehnete a opět vytvarujete. Pak je přilepíte.

Potřebovat budete zase jenom lepidlo a taky sprej, případně i třpytky, kterými svoje dílo vyladíte k dokonalosti. Nakonec provlékněte jedním dílkem provázek a drobným kouskem izolepy připevněte na okno.

rulicky.jpg

vločka z ruliček
Zdroj: 
Bigstockphoto
Pomocí obyčejných ruliček od toaleťáku se dají vytvářet kouzelné dekorace do oken.

Nestárnoucí vločky z papíru, které zvládnou i děti

Pokud chcete nechat tvořit svoje ratolesti, ale sami si chcete taky něco zkusit, vzpomeňte si, jak jste určitě na základní škole právě v tomto období vystřihovali nejrůznější tvary z přehnutého papíru. Čtvercový nebo obdélníkový papír dvakrát přehněte a vystřihněte oblouk – když pak papír rozložíte, zjistíte, že vzniklo kolečko.

Kolečko pak znovu dvakrát (nebo klidně víckrát) přeložte a stříhejte po společných krajích papíru drobné tvary. Když se budete chtít pustit do složitějšího tvoření, začněte vystřihovat i uprostřed papíru. Je to výzva! Výtvory jsou vždycky krásné. Jakmile je hotovo, stačí vločky přilepit na okno.

Nebojte se popustit uzdu své fantazii a vytvořte si svou vlastní podzimně zimní výzdobu oken. Vyjde vás to na pár korun a báječně si u toho odpočinete!

Zdroje:

  • https://primainspirace.cz/2022/12/02/25-uzasnych-inspiraci-na-zimni-vyzdobu-oken-staci-vam-papir-a-nuzky/
  • https://svetstromku.cz/6-tipu-pro-dokonalou-vanocni-vyzdobu-oken/