Jste zde

Vánoční výzdoba oken na poslední chvíli: Zužitkujte roličky od toaleťáku a zavzpomínejte na dětství

vánoční výzdoba oken Zdroj: www.bigstockphoto.com
Do nejkrásnějších svátků v roce zbývá několik posledních dnů. Že jste to u vás doma zatím ještě nestihli převléct do vánočního kabátku? Nevadí! Máme pro vás několik jednoduchých tipů, jak na vánoční výzdobu oken.

12. 12. 2020

Samolepky a světýlka

Nemáte čas ani chuť vymýšlet vlastnoručně vyrobené dekorace? Najděte v krabicích vánoční světýlka a ozdobte jimi okna jednotlivých pokojů. Pokud k nim přidáte ještě pár samolepek na okno, které po svátcích zase jednoduše sundáte, máte na letošní zimu vystaráno.

Vánoční dekorace z přírody

Stačí, když venku nasbíráte několik větviček, které k sobě svážete provázkem nebo přilepíte tavnou pistolí. Během několika mála minut a zadarmo vytvoříte přírodní hvězdici, kterou snadno zavěsíte na okno nebo dveře. Kromě hvězdiček ale můžete z větví a dřívek vyrobit taky nejrůznější druhy stromečků nebo dalších vánočních dekorací.

bigstock-christmas-decorations-on-the-w-393085442.jpg

baňky v oknech
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Baňky zavěste na barevné stužky a pověste do oken - rychlé, jednoduché, ale maximálně efektní.

Jednoduché řetězce

Vzpomínáte si ještě na školku nebo první stupeň základní školy, kdy jste s paní učitelkou vyráběli pestrobarevné řetězy z barevného papíru? Pokud vám chybí čas a máte doma malá dítka, zaměstnejte je právě touhle aktivitou. Rozstříhejte jim A4 barevného papíru na stejně tlusté proužky a nechte je jednotlivé proužky slepovat do koleček, ze kterých následně vyrobí metry pestrobarevného řetězu.

Náš tip: Pokud nemáte po ruce barevné papíry, můžete použít i obyčejnou ruličku z toaletního papíru, kterou nastříháte na rovnoměrné proužky, čímž vám vzniknou jakoby oka řetězu.

Výzdoba z těstovin

Řetězce na okna nebo třeba stromeček si ale kromě ruliček z papíru nebo barevných čtvrtek snadno vyrobíte taky z těstovin. Stačí vám kousek provázku, oblíbený druh (spíše větších) těstovin – např. farfalle a zlatý nebo stříbrný sprej. Těstoviny nastříkejte sprejem, nechte zaschnout a vázejte na provázek, který následně zavěsíte na okna.

Papírové vločky

I tuhle aktivitu si bude většina z nás pamatovat zejména ze školky nebo prvního stupně základní školy. Vyrábět vločky z papíru je nejen zábavné, ale taky kreativní. Prakticky nikdy se vám totiž nepodaří vyrobit dvě stejné, což je ostatně typické taky pro vločky venku. K výrobě elegantních vloček potřebujete jenom kancelářský papír, tužku a nůžky. Fantazii se pak už meze nekladou.

bigstock-christmas-wreath-on-the-cafe-d-395004518.jpg

vánoční věnec
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Troufáme si říci, že přípravu vánočního věnce ještě stíháte.

Vánoční girlanda

V jednoduchosti je krása! Tohle známé pořekadlo platí taky pro výrobu následující dekorace na okno. K té budete potřebovat jen silnější stužku nebo provázek, na který jednoduše zavěsíte pestrobarevné baňky v kombinaci s dřevěnými ozdobami, přírodními dekoracemi nebo větvičkami.

Baňky na mašličkách

Ani výroba následující dekorace vám nezabere spoustu času. Ještě než se pustíte do její realizace, kupte si v galanterii několik (desítek) metrů saténové stužky, která bude ladit se zbytkem interiéru. Stužku nastříhejte na různě dlouhé délky a jeden konec zavažte ke garnýži. Na druhý zavěste baňku a nechte volně viset.

bigstock-the-long-yellow-light-bulb-han-398326088.jpg

žárovky v oknech
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Velmi pěkně budou vypadat i obyčejné baňky - jen doplněné o chvojí.

Voňavé věnečky

Pokud máte možnost sehnat si čerstvé větvičky jehličnanů, uvažte si z nich menší věnečky, které zavážete stužkou a zavěsíte na okno. Jenom mějte na paměti to, že příliš dekorací by v tomto případě bylo na škodu, takže udělejte věnečky klidně úplně jednoduché, z chvojí nebo buxusu, a zavěste je na barevné mašle.