Jste zde

Vhodné zastínění? Ano, i v zimě dává smysl ho řešit

Zdroj: www.louver.cz
Zimní zahrada je vlastně prosklená obytná místnost, která nás přibližuje přírodě, výrazně zvyšuje komfort bydlení a vzhled domu je díky ní atraktivnější. A velkou předností zimních zahrad je také možnost jejich celoročního využívání.

3. 10. 2017

Pokud je zimní zahrada postavená z vhodných a kvalitních materiálů, v zimních měsících nejsou potíže s jejím vytápěním. A často se stává, že s příchodem prvních slunných dní se zimní zahrada začne přehřívat a je nutné ji intenzivně větrat a účinně stínit. Jinak se právě tato část domu stává neobyvatelnou.

Zastínění spojující jednoduchý design s vysokou funkčností dokáže ze zimní zahrady učinit ráj, kde se budete cítit naprosto skvěle. Zastínění typu Xline se montuje na vnější stranu oken zimní zahrady.

Zdroj: www.louver.cz

Zastínění zimní zahrady a plastová okna

Typ zastínění zimní zahrady Xlight se naopak montuje na spodní, tedy vnitřní stranu. Ovládání je možné klikou, ale při větších rozměrech doporučujeme pro snadnou manipulaci doplnit elektromotor pro plynulé a komfortní ovládání. Látková roleta XLINE s protitahem zachytí a odrazí až 80 % tepla. Stínicí tkaninou je akrylové vlákno, nebo polyester Soltis.

Interiérové žaluzie zajistí perfektní stínění a lze je snadno regulovat. Vybírat můžete horizontální, vertikální, klasické látkové a speciální žaluzie vyráběné do střešních oken. Horizontální žaluzie montujeme do zasklívací lišty na rámu oken. Důvodem, proč se žaluzie neinstalují v izolačním dvojskle nebo trojskle, je cena. Náklady na rámeček izolačního dvojskla s žaluzií jsou až desetinásobné.

Zdroj: www.louver.cz

Příznivý poměr mezi cenou a výkonem, jednoduchá instalace a možnost výroby na míru je perfektní volbou. Vnitřní žaluzie nám ale neposkytnou stejný tepelný komfort jako venkovní stínění a v létě nezabrání přehřívání interiéru, protože teplo skrz okna pronikne.

Další typy vhodného stínění

Střešní okna se často objevují u moderních domů a zrekonstruovaných podkroví. Jsou krásná, ale maximální přístup denního světla do místnosti není vždy žádoucí. Je tedy nutné světlo regulovat.

Střešní okna lze zastínit žaluzií, roletou, záclonou a látkovou dekorací. Nejčastější jsou žaluzie a vnitřní i venkovní rolety. Výhodou venkovních rolet je účinné zabránění pronikání tepla do místnosti.

Zdroj: www.louver.cz

Vnitřní rolety dokonale zabraňují průniku světla do interiéru díky vodícím lištám. Venkovní žaluzie do střešních oken lze nainstalovat do všech typů těchto oken a umožní pomocí lamel regulovat množství a směr dopadajícího světla.

Baldachýny se dokážou přizpůsobit jakémukoli tvaru prosklené plochy. Hodí se pro zastínění zimní zahrady, skleníků, zakřivených ploch a střešních oken větších rozměrů. Vyrábí se přímo na míru a jsou skvělým doplňkem interiéru.