Jste zde

Manuálně, nebo pohodlně? Screenové rolety můžete ovládat i na dálku

screenové rolety PR Zdroj: minirol.cz
Chcete spát v noci v úplné tmě, ale zároveň se nechat probouzet slunečními paprsky? Pak se rozhodně při pořizování screenových rolet zaměřte na variantu s elektrickým pohonem.

26. 9. 2022

Uvažujete o pořízení venkovního stínění? Pokud si brousíte zuby na screenové rolety, pak kromě nastudování si samotných benefitů čelíte nepochybně i rozhodování, jaký zvolit typ ovládání.

U většiny výrobců si totiž můžete vybrat mezi screenovými clonami s:

  • ručním ovládáním prostřednictvím kliky
  • rádiovým řízením na dálkové ovládání
  • řízením na elektrický pohon

Pojďme si říct, v čem se od sebe liší.

Ovládání klikou

Zejména na chalupě, kde není přístup k elektrické síti, uvítáte možnost manuálního ovládání svých screenových rolet. Stínění vytahujete a zatahujete klikou, která je napojena ke kloubové hřídeli rolety buď na pevno, nebo je odnímatelná.

Ovládání rádiovým signálem

Ať sedíte v obýváku u televize, vaříte v kuchyni nebo relaxujete na terase, s rádiovým signálem můžete venkovní screenové rolety ovládat z kterékoliv části domu. Dálkový ovladač umí dát rozkaz jednotlivým clonám, několika kusům nebo všem screenům v celém obydlí najednou.

sc2.jpg

screenové rolety
Zdroj: 
minirol.cz

Venkovní stínění značky Minirol od společnosti Building Shutter Systems navíc můžete napojit na tzv. automatické centrální řízení. Clony se tak chovají podle naplánovaného scénáře – např. program pracovní den, dovolená, víkend – a podle toho se zatahují či vytahují.

Ovládání na elektrický pohon

Nejpohodlnější ovládání na trhu vůbec. Screenové clony na elektrický pohon ovládáte dvoupolohovými roletovými spínači. I zde máte samozřejmě možnost pořídit si rolety s centrálním řízením a nastavitelnými programy, jako v případě rádiového signálu.

Nespornou výhodou je však možnost dokoupení si slunečních, větrných či teplotních senzorů ke stínění. K čemu by se vám mohly hodit?

  • Při přímém slunci čidla zaregistrují zvýšenou teplotu, která by mohla vést k přehřívání pokojů. Clony se zatáhnou, čímž mohou zabránit oteplení pokojů o 3–7 °C.
  • Když se přižene bouřka nebo fouká silný vítr, čidla to zaregistrují a dají stínění jasný signál automaticky se zarolovat do boxu. Tam jsou bezpečně schované a nehrozí jim poškození.

Už víte, který typ ovládání stínění se hodí do vaší domácnosti nejvíce? Bude to manuální, rádiový, nebo elektrický? Pokud si ještě stále nejste jisti, kontaktujte některého z výrobců venkovního stínění a poraďte se s ním. V české firmě Building Shutter Systems jsou na screenové clony a rolety odborníci. Velmi rádi vám se vším pomohou a sestaví k tomu i nezávaznou kalkulaci, ať víte, na čem jste.