Jste zde

9 důvodů, proč si pořídit venkovní žaluzie

9 důvodů, proč si pořídit venkovní žaluzie PR Zdroj: archiv společnosti Univers
Stínění je téma, které zase začíná být aktuální, přece jen o sobě už sluníčko dává sem tam důrazně vědět. Zatím nám sluneční paprsky, které se dostanou do interiéru tolik nevadí, jsou dokonce příjemné.

5. 4. 2024

Brzy se to ale změní a my se před nimi začneme schovávat. Aby se do interiéru nedostaly, měli byste si pořídit venkovní žaluzie.

Venkovní žaluzie do každého interiéru

Ať už řešíte stínění bytu, domu, kanceláře nebo jiných interiérů, venkovní žaluzie jsou tou pravou volbou. Mají široké lamely, takže se dají nastavit v jakémkoli úhlu, poskytnou vám potřebné soukromí. Vy přes ně ven perfektně uvidíte, vás ale zvenku neuvidí nikdo.

Proč si venkovní žaluzie pořídit?

Venkovní žaluzie jsou důmyslnými pomocníky, které ocení každý. Stínění není jejich jediná funkce, důvodů, proč se pro ně rozhodnout, je několik.

  • Jsou skvělou venkovní ochranou před sluncem.
  • Snižují náklady na vytápění během chladné a mrazivé zimy a na klimatizaci během parného léta.
  • Umožňují regulovat prosvit slunce do interiéru.
  • Zlepšují soukromí.
  • Poskytnou příjemný stín i u vás doma.
  • Jsou k mání v mnoha designech a provedení.
  • Fungují na principu pasivního chlazení.
  • Zavřené žaluzie zabrání i tomu, aby se do domu dostal pyl, nečistoty nebo drobný hmyz.
  • Jsou až 10x účinnější ve srovnání s interiérovými žaluziemi. Sluneční paprsky zastaví dřív, než dopadnou na okenní tabule, zadrží až 94 % tepelné energie a tím brání přehřívání energie.

V čem se liší od venkovních rolet?

Exteriérové stínění nabízí několik možností, jak ho řešit, venkovní žaluzie jsou jen jedním z nich. Další je pořízení rolet, které plní i bezpečnostní funkci, na druhou stranu si žaluzie můžete dle potřeby stahovat, naklápět i vytahovat, výsledkem ale nebude absolutní tma jako u rolet.

Víte, že venkovní rolety si můžete nechat na míru vyrobit například zde? Technik si s vámi domluví termín zaměření, následně připraví cenovou nabídku. Když se pro pořízení žaluzií rozhodnete, uhradíte 70 % smluvené ceny, po realizaci a instalaci žaluzií doplatíte zbytek. Samozřejmě si žaluzie nejdřív vyzkoušíte, ať víte, zda splnily vaše představy.