Jste zde

Věnujte čas kvalitnímu zařízení interiéru! I funkční bydlení může být útulné a naopak!

Zdroj: Argad.cz

Čemu dáváte přednost? Útulnému bydlení, které je náročné na údržbu, nebo modernímu účelnému designu, který  mnozí považují za příliš strohý? Své názory a tipy k oběma těmto druhům bydlení prozradí architektka Andrea Zaciosová.

10. 3. 2013

Pokračujeme dalším dílem architektonického seriálu, po architektnocnických studiích, základních pojmech a povídání o satelitních městečcích pokračujeme povídáním o designu, vlastním stylu, funkčnosti a účelnosti. Co k tomu říká architektka Andrea Zaciosová?

Spěch se odráží i v zařizování bytů

Dnešní doba je plná spěchu a rychlého životního rytmu. Na mnoho věcí není čas, spousta činností se minimalizuje a to všechno se odráží i ve vývoji a stylu využití interiéru, ve kterém žijeme.

vlastni-styl-2

To, jestli chcete bydlet v místě, které je nenáročné na údržbu, nebo vás práce okolo domu baví, se projeví už na exteriéru budovy. Zdroj: Argad.cz

Co dnes převládá? Jednoduchý a elegantní styl, maximální funkčnost a maximální využití prostor v bytě. Z materiálů jsou stále častěji upřednostňované hladké, lesklé a především velmi snadno udržovatelné povrchy.

Jednoduchý a elegantní styl, především funkčnost a maximální využití prostor v bytě převládají. Z materiálů jsou upřednostňovány hladké, lesklé a dobře udržovatelné povrchy s dobrou údržbou. Lidé prostě nemají čas na věčné otírání prachu na věcech, které jsou vystaveny na odiv. I proto je hlavním cílem a posláním moderního nábytku vše uschovat tak, aby byl úklid vždy rychlý a jednoduchý.

Útulnost versus účelnost: Čemu dáte přednost?

Na jedné straně tak proti sobě dnes často stojí lesklé, hladké a strohé materiály v jednoduchých liniích, na straně druhé pak ale útulnost, zabydlenost a originalita. A každý z nás preferuje něco jiného – člověk by se měl tedy rozhodnout pro jednu z variant a zároveň si uvědomit její pozitivní i negativní stránky.

Je velmi důležité najít rovnováhu mezi účelovou funkčností a estetikou. Aby se věci umisťovaly účelně, plnily svoji funkci, dobře se udržovaly a zároveň se vám líbili svým materiálem. Dbejte na čisté detaily, na dobré řemeslné zpracování. Důležitou roli samozřejmě hrají i doplňky, jako jsou koberce, závěsy, interiérová světla, obrazy, solitéry, květiny a podobně. Pro ně platí pořekadlo, že všeho s mírou a ideálně v kvalitním provedení.

vlastni-styl-3

Tady se podařilo snoubit obojí - interér je jednoduchý, ale dýchá domáckou a útulnou atmosférou. Zdroj: Argad.cz

Není nutné mít doma poslední novinku z designového veletrhu, ale důležitější v interiéru je cítit se dobře. Atmosféra, která je doma vytvořena,  musí vždy působit pozitivně - tak, abyste v něm načerpali energii a odpočinuli si. Pokud tomu tak není, svěřte se odborníkům, kteří vám poradí, co změnit a jakým směrem zařizovat váš interiér.

Peníze a čas věnované zařizování interiéru se vám bohatě vrátí – vždyť doma by vám mělo být jen dobře a příjemně!

Andrea Zaciosová už pro nás vytvořila několik dalších článků:

Medailonek autorky:

Ing. arch. Andrea Zaciosová - Pracuji v oboru architektury přes 10 let, především v oblasti architektonických studií. Klientům poskytuji komplexní služby v oblasti bydlení, interiérů, včetně konzultací. Od návrhů až po realizaci interiéru. Zajistím řešení lidem, kteří chtějí dobře a spokojeně bydlet, relaxovat v pěkném prostředí a pracovat v prostoru s kreativní invencí. Kontaktovat mě můžete na telefonu +420 777 231 056, případně skrze mail zaciosova@argad.cz nebo webové stránky www.argad.cz