Jste zde

Tyčový vysavač je obratný a skladný. Podle čeho vybrat ten nejlepší?

tyčový vysavač Zdroj: Gorodenkoff / Shutterstock.com
Sháníte vysavač vhodný pro časté luxování menších ploch i obtížně dosažitelných míst? Hledáte pomocníka, který zvládne umýt i vysušit podlahu? V tom případě se vám bude skvěle hodit tyčový vysavač. Jak vybrat ten správný, abyste byli spokojeni?

23. 8. 2020

Sací výkon tyčového vysavače

Sací výkon vždy udává, jak kvalitně bude váš tyčový vysavač vysávat. Tento parametr je jeden z nejdůležitějších pro správný výběr vysavače. Výkon závisí především na konstrukci vysavače a typu kartáče. Výkon naleznete i na energetickém štítku. Nejlepší výkon bývá označován písmenem A, s dalšími písmeny abecedy výkon klesá.

Příkon tyčového vysavače

Spotřeba vysavače je dalším důležitým ukazatelem kvality přístroje. Abyste co nejvíce snížili spotřebu elektrické energie a snížili každoroční účet za elektřinu, vyberte si vysavač s co nejmenšími hodnotami příkonu. I nízký příkon dokáže na různých typech podlah dosahovat vysokého sacího výkonu. Pro přehled konkrétních výkonových parametrů modelů tyčových vysavačů doporučujeme například toto srovnání.

Akumulátorové nebo síťové napájení vysavače?

Každý typ vysavače má své výhody i nevýhody. Akumulátorový vysavač napájený bateriemi je výhodný v tom, že se dá kamkoliv přesunout. Jeho mobilita je skutečně neomezená. Je však potřeba mu často nabíjet baterie. Výběr tohoto druhu tyčového vysavače je také mnohem širší.

Naopak síťové nabíjení je výhodné v tom, že pořizovací cena těchto přístrojů je nižší. 

Další z parametrů, který si můžete vybrat, je možnost mít vysavač sáčkový nebo bezsáčkový. Sáčkový vysavač všechny nečistoty posbírá do papírového nebo textilního sáčku například s HEPA filtrem vhodným i pro alergiky a astmatiky, který jednoduše vyhodíte do odpadkového koše nebo opět vyperete. Bezsáčkový vysavač je opatřený sběrnou nádobou, kterou po naplnění jednoduše vyprázdníte.