Jste zde

Robotický vysavač je skvělý pomocník, který vám ušetří čas

robotický vysavač Zdroj: Andrey_Popov / Shutterstock.com
Není nic lepšího než se vrátit po těžkém dnu z práce do uklizené domácnosti. A přesně s tímto vám rozhodně pomůže robotický vysavač.

13. 2. 2021

Jednoduše ho naprogramujete nebo zapnete tak, aby začal uklízet, až odejdete do práce. A než se vrátíte, má hotovo – a vy na zemi nenajdete ani jedno smítko. Ty lepší krom vysátí umí váš byt i vytřít.

Výhody robotického vysavače

Robotický vysavač je naprosto ideálním společníkem na běžnou údržbu vaší domácnosti.

  • Funguje samostatně. Zmapuje si celý prostor, a pak systematicky vysaje, i když nejste doma.
  • Jeho chod oproti běžnému vysavači je velmi tichý.
  • Stačí jednou za čas vysypat sběrný koš – a více se o něj nemusíte starat.
  • Je velmi vhodný pro osoby se sníženou schopností pohybu.
  • Vysaje i ty nejmenší částečky, a tak uleví alergikům.
  • Má v sobě zabudované senzory, a tak nenaráží do věcí, jednoduše je objede.
  • Díky senzorům nespadne ze schodů.
  • Je to ideální pomocník v boji proti zvířecím chlupům.

Mohou mít i funkci vytírání

Existuje mnoho druhů robotických vysavačů. Některé mají i funkci vytírání. Zde buď musíte měnit nádobu na sběrný odpad s nádobou na vodu, nebo si pořídíte stroj, který umí používat tyto dvě nádoby současně. To vám ušetří spoustu času. V přední části do sebe vysavač nasává prach a nečistoty, prostřední část vytře, a poté je nainstalován hned vysoušeč, abyste nechodili po mokré podlaze. Toto umí například model Ecovac Depot Ozmo T8 Aivi.

Zaměřte se na to, jak velkou plochu zvládne

U robotických vysavačů byste si měli dávat pozor také na to, jak velký prostor je schopný na jeden zátah vysát. Pro menší domácnosti se hodí například SENCOR SRV 1000SL Robotický vysavač 2v1 AllFloor. Větší plochy zvládne bez problémů Xiaomi Roborock S6 Pure White. Jeho kartáče mají ochranu proti namotávání vlasů a zvládne výšku prahu až 1,5 cm. Při koupi se zaměřte také na hlučnost stroje, rozdíly bývají výrazné.

Robotický vysavač je velký pomocník, kterého se už dobrovolně nikdy nevzdáte. Ušetří vám spoustu času, který můžete investovat jinak.