Jste zde

Trápí Vás alergie? Možná špatně vysáváte nebo máte špatný vysavač

trápí vás alergie PR Zdroj: Bigstockphoto
Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč doma kýcháte i potom, co jste všude uklidili? Alergií je spousta, ale nejzákeřnější a nejběžnější je alergie na prach. Ale mezi domácí alergie patří i pylové, roztočové a na srst domácích mazlíčků.

2. 2. 2023

To vše vás může dráždit, pokud se nenaučíte správně vysávat, nebo nezvolíte vhodný model.

Co vše tvoří prach?

Prach se skládá z několika složek, které dohromady tvoří prachové částečky, které vidíme. Nejčastěji se jedná o malý odpad v obrovské míře přírodního odpadu. V jakém rozsahu se vyskytují, záleží samozřejmě od místa k místu. Mezi nejběžnější patří: vlasy a chlupy, šupinky kůže, vlákna z materiálů, kousky z výživy a saze, písek a stavební prach.

Jaké vyhodnocujeme alergeny?

Roztoči (exkrementy a tělesné zbytky) - přecitlivělost na čistý hmyz se přenáší z postelí a čalouněných věcí. Vytváří obrovské procento prachových látek a prach v tu chvíli ulpívá nejen na zemi.

  • Pylová zrnka – nejčastěji se dostávají do našich domovů okny a jejich množství závisí na tom, jak je silné období prachu
  • Plísně – neboli spóry – plísně se vyskytují ve vlhkých prostorách, ale mohou být také vneseny z exteriéru za vlhkého počasí
  • Alergeny z domácích zvířat – v poslední řadě tu máme alergeny z domácích zvířat – jedná se o kožní šupinky, chlupy, které obsahují alergeny.
  • Prach – alergie na prach se vyvinula o velkého procenta lidstva a u každého člověka se objevují jiné symptomy. Pokud se chcete o alergii na prach dozvědět více, podívejte se na nanospace.cz!

Vysávejte častěji…

Na odstranění prachu mají hlavní vliv pečlivost při vysávání a druh vysavače. Starší modely mají tendenci prach spíše rozvířit nebo ho pouštějí ze systému ven. Dnes už naštěstí existují speciální modely, které fungují s vysáváním na vodu a jsou vysavače, které jsou vyloženě vyráběny pro alergiky. Stejně tak ale dobře poslouží i robotické vysavače.

Ale i při výběru robotického vysavače je důležité dávat pozor. Pokud hledáte kvalitní zpracování, které dlouho vydrží a zajistí vám potřebný úklid, podívejte se na robotické vysavače od firmy xiaomicesko.cz. Pokud se chcete přesvědčit o funkčnosti robotických vysavačů, podívejte se sem, na test robotických vysavačů!

Co dělat kromě vysávání?

Kromě vysávání je potřeba utírat prach, umývat okna, převlékat a vysávat postele a stejně tak prát záclony a závěsy. Při úklidu buďte důslední a pokud máte doma péřové peřiny, nechejte je čas od času vyvětrat venku. Jde prakticky o běžný úklid, ale je potřeba jej provádět častěji, než jste zvyklí. V případě, že trpíte vyrážkami, nezapomeňte, že je nejlepší všechno povlečení a ručníky vyvářet!