Jste zde

Centrální vysavač má dnes moderní alternativy. Znáte je?

lidé v montérkách Zdroj: Photographee.eu / Shutterstock.com
Doba, kdy si lidé pořizovali centrální vysavač, už pomalu končí. Dnes již s nástupem moderní technologie není třeba celý dům vybavovat systémem, kdy je v každé místnosti přípojka na centrální vysávání. Jaké jsou dnes alternativy tohoto druhu vysávání?

26. 8. 2020

Centrální vysavač versus multifunkční přístroje

Výsostnou výhodou centrálního systému vysávání bylo, že neprášil ve vysávané místnosti. Filtrace vzduchu se soustřeďovala nejčastěji do sklepních prostor domu, kde byl uložený i zásobník na nečistoty. Dnes už naštěstí existují technologie, které centrální vysavač plně nahradí. Multifunkční přístroje dnes dokážou podlahové krytiny vysávat s pomocí vodní filtrace, takže nedochází k víření prachu. 

Víceúčelové vysavače nahrazují centrální vysávání

Multifunkční vysavače mají kromě klasické funkce suchého vysávání jednu velkou výhodu. Nabízejí mnohé další užitečné funkce, které oceníte v případě, že si přejete mít byt dokonale čistý a uklizený. Funkce mokrého čištění s následným vysušením nabízí mnohé využití. Kromě veškerých podlahových povrchů takto se speciálním nástavcem na čalounění vyčistíte i sedačky a křesla, nebo interiér vašeho vozidla. Vysavač tak dostává další využití. 

Robotické vysavače plně nahrazují centrální vysávání

Kombinace robotického vysavače a mopu, které mají svou vlastní základovou stanici, jsou dalším nástupcem centrálního vysávání. Tyto přístroje se na základně plně dobijí a vyčistí, takže o úklid podlahových prostor se nemusíte několik týdnů zajímat. Funkce automatického naprogramování, kdy si sami určíte, v jaký čas budou pracovat, vám z vaší domácnosti udělá čistý a příjemný prostor, navíc bez jakékoliv námahy. 

Jaké nové alternativy centrálního vysávání se hodí pro vaše potřeby?