Jste zde

Technické vychytávky do kuchyně: Elektrický zažehovač grilu

Zdroj: Carlos Lopez (Wikimedia Commons)

Starověk už dávno skončil, dnes máme na všechno elektrická udělátka, která udělají spoustu práce za nás. Při grilování se pak může ukázat, že rozdělat oheň je pro některé z nás složitý úkol. Existují ale přístroje, s nimiž to jde snadno.

31. 10. 2013

V originále se to jmenuje LooftLighter Fire Lightning Tool a prodává se za osmdesát dolarů, v přepočtu tedy něco kolem patnácti set korun. Američané si ji prý nemohou vynachválit jako skvělého pomocníka pro přípravu hamburgerů.

A o co vlastně jde a jak to funguje? Jde o tyčové zařízení velké asi jako salátová okurka. Jeho vnější část se přiloží k dřevěnému uhlí a zapne se. Spustí se cosi, co vydává hluk připomínající zvuk mixéru při rozmělňování zeleniny. Za několik sekund se uhlí rozžhaví.

Proč bychom vlastně měli něco takového používat? Abych řekl pravdu, tak moc důvodů neshledávám, ale americký recenzent píše, že tvrdé jádro nenávidící náhražkové grilování plynovými grily si může tímto zažehovačem značně usnadnit práci. Stane se tak do šedesáti vteřin díky sofistikované technologii využívající vlny horkého vzduchu. Gril je potom okamžitě připraven na úpravu jídla.

Podívejte se, jak věcička funguje v tomto videu. Hlavní show začíná v čase 3:10.

Chcete si přečíst o dalších netradičních spotřebičích z našeho seriálu?

Sezóna grilování už sice skončila, ale možná jsme někoho inspirovali pro vylepšení komfortu při grilování na další rok. Nebo také ne, ono mořit se zapalováním grilu tradičním způsobem má také něco do sebe.

Máte profil na technické vychytávce s názvem Facebook? Přidejte se tam k našim fanouškům.