Jste zde

Technické vychytávky do kuchyně: iGril

Zdroj: Theron Throwbridge (Flickr)

iPhone, iPod, iPad, iVysílání televize a spousta dalších iVěcí se na nás valí ze všech stran. Tato iMánie už zasáhla i do vaření, takže počítač už dokáže i pomoci s přípravou masa.

26. 9. 2013

Většina úkonů sice stále závisí na člověku, ten si ovšem může klidně odskočit a notebook nebo počítač vše ohlídá. Tedy pokud má fungující spotřebič, který v nepřítomnosti majitele nezačne hořet, a hlavně, když vlastní vychytávku zvanou iGrill.

V Americe se tenhle vynález prodává za osmdesát dolarů a funguje tak, že teploměr, který dáte k masu, vysílá aktuální informace z trouby. Ty se pak dále rozesílají tam, kam dotyčný potřebuje, třeba na displej jeho telefonu. Včas tak zjistí, kdy už by maso mělo mít ideální teplotu.

Na závěr dnešní krátké aktuality jedna velmi smutná zpráva. Pokud byste zatoužili tento výstřelek techniky mít doma a dělat tak díky němu už jen kvalitní pokrmy, neměli byste ho přeceňovat. I s ním je totiž k přípravě dobrého jídla i v jedenadvacátém století potřeba alespoň trocha kuchařského umění.

Přečtěte si také o robotech, kteří chodí, uklízí a nalévají čaj: