Jste zde

Technické vychytávky do kuchyně: Instantní chladič vína

Zdroj: Jon Sullivan (Public Domain Image)

Vypadá to spíše jako tlumič na pistoli, ale místo nehlučného zabíjení tenhle válec umožní popíjet víno příjemné teploty, i když jste ho zapomněli dát předem vychladit.

7. 10. 2013

Znáte to, návštěva se zjeví zcela neočekávaně, vy ji chcete pohostit, ale víno máte v nechlazené vinotéce a než ho dostanete na potřebnou teplotu pomocí lednice, hosté odejdou. Pro tyto příležotosti se začal vyrábět instantní chladič.

de o válec vysoký asi tak na šířku lidské dlaně, který se umístí na hrdlo láhve. Poté, zcela bez baterií, kabelů či jiného přísunu energie začne pomocí chemických procesů tekutinu chladit, takže je do pěti minut připravena k přípitku. Navíc se s jeho pomocí dá kontrolovat proud vína při nalévání. američané tuhle věcičku prodávají za čtyřicet dolarů.

Abyste si ale nemysleli, že jde o nějakou zázračný kouzelný váleček, jenž dělá zázraky jan tak, musíme zdůraznit, že k optimálnímu výsledku potřebuje chladič strávit před akcí alespoň šest hodin v ledničce, takže se vyplatí mít ho tam čas od času uložení pro případ potřeby.

Podívejte se na první dva díly našeho seriálu:

Chcete nadále sledovat náš seriál o moderních vymoženostech do kuchyně a dozvědět se třeba o inteligentním čajovaru, který daný druh čaje správně uvaří a vylouhuje? Sledujte nás! Pokud se stanete naším fanouškem na Facebooku, určitě vám žádný nový článek neunikne.