Jste zde

Stavba domu: Při výběru stavební firmy dejte na osobní reference

Zdroj: Ekonomicke-stavby.cz

Rodinný dům je sen spousty lidí. Velký sen se ale může změnit ve velkou noční můru. „Stačí“ vsadit na špatnou stavební firmu a průšvih je na světě.

28. 5. 2012

Málokdo má takové zkušenosti, aby zvládl sám dozorovat nad výstavbou rodinného domu. Stavba domku navíc není záležitost několika týdnů -  hrubá stavba je hotová zhruba za půl roku, stěhovat se člověk může zhruba po roce od začátku stavby. Většinou tak celý proces zaštiťuje stavební firma – a pokud tu nezvolíte správně, přivodíte si spoustu starostí a nepříjemností.

A to nejen v průběhu stavby, která může s nekvalitní firmou trvat déle, než by bylo třeba, ale i po samotném nastěhování, kdy člověk začne postupně odhalovat spoustu nedostatků a nedodělků, které pak musí složitě odstraňovat a reklamovat. Což samozřejmě stojí spoustu času a peněz. I proto je výběr stavební firmy tak důležitý.

Jak vybrat stavební firmu?

Podle čeho ale kvalitní firmu vybrat? Důležité jsou samozřejmě reference, nejlépe osobní. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo má s danou firmou dobré zkušenosti, nebo pokud můžete osobně navštívit dům, který firma postavila, je to ideální.

Kromě toho byste se také měli zaměřit na to, jaké záruky firma na své služby poskytuje a jaký vám může nabídnout následný servis. Pokud si firma za svou prací opravdu stojí, obvykle má v nabídce i prodlouženou záruku a záruční i pozáruční servis.

Servisní prohlídky – nadstavba pro zákazníky

V boji o zákazníky jdou pak některé firmy ještě dál. Příkladem je třeba společnost Ekonomické stavby, která svým klientům nabízí takzvané Servisní prohlídky. Nevíte, co si pod tímto spojením představit? Program Servisní prohlídky znamená, že společnost Ekonomické stavby bude u každého nového domu  rok co rok provádět kontrolu, aby zjistila případné počínající závady. Bude se jednat o drobná seřízení například oken či dveří, o kontrolu otopného systému a tak podobně.

Ekonomicke-stavby4

Pokud vyberete špatnou stavební firmu, čeká vás spousta starostí s nedodělky a nekvalitním materiálem. Zdroj: Ekonomicke-stavby.cz

Na konci záruční lhůty, která může být 3, 5 či 10 let, pak společnost Ekonomické stavby provede hloubkovou kontrolu a velkou údržbu. Díky tomu bude mít zákazník jistotu, že dům je na konci záruční doby v perfektním stavu a nevykazuje žádné nedostatky.

Kolaudací péče o dům rozhodně nekončí

Ani tady ale nabídka Ekonomických staveb nekončí. Společnost se na svých webových stránkách zavazuje, že v prohlídkách bude pokračovat i po skončení záruční lhůty – po celou dobu, kdy bude klient dům používat. A veškerá drobná seřízení v rámci této prohlídky provede zdarma. 

Velkou výhodou je, že servisní prohlídky bude provádět manažer stavby, který dům stavěl. Vzhledem k tomu, že dům zná opravdu důkladně, bude přesně vědět, na co se zaměřit. Navíc i klienti budou jednat stále se stejným člověkem, což je pro ně samozřejmě příjemnější, než když musí každou záležitost řešit s někým jiným.

Rozdíl mezi jednotlivými stavebními firmami tak nespočívá pouze v ceně, kterou jim za jejich práci zaplatíte, ale i v následných službách, které vám poskytne. Zatímco některé zatlučou poslední hřebík a tím pro ně práce končí, jiní se o dům zajímají i v následujících letech – vám tím ušetří spoustu času, nervů a peněz.

O společnosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby, přední stavební společnost v oblasti výstavby zděných rodinných domů v regionu střední Evropy, se od svého založení v roce 1998 zaměřuje na kvalitu a šíři nabídky, která je svým rozsahem na trhu ojedinělá. Od počátku své existence se Ekonomické stavby specializují výhradně na oblast bydlení a každoročně realizují a předávají svým klientům v České republice přes 400 domů. 

Cílem Ekonomických staveb je zpřístupnit bydlení v rodinném domě co nejširšímu spektru zákazníků, čehož dosahují širokou nabídkou služeb – od individuálního projektu, přes vyřízení stavebního povolení a zajištění financování až po samotnou realizaci – a příznivými cenami. Ekonomické stavby chtějí být spolehlivým a stabilním partnerem pro výstavbu rodinných domů, který vždy nabízí něco navíc. Ekonomické stavby jsou ryze českou společností s dlouholetou tradicí, která klade důraz na kvalitu a maximální efektivitu všech procesů. Ke spolupráci si vybírá silné a stabilní partnery, díky kterým může neustále svou nabídku rozšiřovat a zajistit stavbu domu za příznivou cenu. Společnost je držitelem certifikátu jakosti ISO  9001 již od roku 2003 a certifikátu ochrany životního prostředí ISO14 000 od roku 2007.

Chcete vědět víc? Podívejte se na webové stránky firmy www.ekonomicke-stavby.cz, nebo rovnou napište mail na adresu info@ekonomicke-stavby.cz. Podívejte se i na naše stránky na Facebooku -  www.facebook.com/ekonomickestavby.

Pro naše klienty a naše stavebníky jsme připravili nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.