Jste zde

Kdy je nejlepší začít stavět dřevostavby?

Bungalov - dřevostavba Zdroj: Haas Fertigbau
Při stavbě rodinného domu vám téměř každý stavař řekne, že nejlepší období, kdy začít stavět dům je jaro.

3. 10. 2019

Důvod je prostý. V tomto období jsou teploty příznivé a jediné, co by mohlo zpomalit stavbu, je podmáčená půda a několikadenní neustávající srážky. Toto však platí jen u zděných domů. Chcete-li začít se stavbou dřevostavby, můžete klidně i v zimě. Svůj vysněný dům si můžete postavit hned teď, ať je venku podzim, zima nebo vládnou tropy. Realizace tohoto typu domů je velmi rychlá.

Dřevostavba zvládne teplo i zimu

Při stavbě zděného domu jsou jednotlivé kroky ovlivněny počasím. V zimě toho moc neuděláte, protože i stavební materiály mají uvedené pracovní teploty min. 5 stupňů Celsia.  Totéž platí i v létě, kdy mohou materiály schnout až příliš rychle. U montované dřevostavby to však neplatí. Bez obav se můžete pustit do její stavby v zimě i parném létě. Zde je materiál více odolný a zvládne i mrazy pod – 10 stupňů Celsia.

Výhody dřevostavby:

  • možnost výstavby bez ohledu na roční období
  • rychlá výstavba
  • snadné navazování jednotlivých prací bez čekání na schnutí materiálů

Proč lze stavět dřevostavby kdykoliv?

Mráz u dřevostavby na klíč přináší mnoho výhod. Větším problémem je vytrvalý déšť. Stavbu není potřeba nechávat přemrznout, nenecháte ji ležet ladem a stavební práce budou na sebe postupně navazovat. Celoroční výstavba je možná díky speciálním prefabrikovaným panelům, které se montují na místě do podoby domu. Díky tomu na výstavbu nemá vliv počasí. Suché technologie nevyžadují složité schnutí a čekání. Dům může stát do jednoho měsíce a to včetně střechy a oken.